Istorijska pobeda Kaćuše

Novoformirani fudbalski klub Kaćuša iz Kuršumlije pobedio je u prvom kolu Topličke okružne lige Dobrič iz Pejkovca sa 3:2 (2:1). Utakmica je odigrana na gradskom stadionu u Kuršumliji a istorijskom pobedom Kaćuša najavljuje borbu za visok plasman.  Prvu prvenstvenu utakmicu Kaćuše pratilo je oko 150 gledalaca, koji su joj davali veliku podršku. Međutim, prvi u vođstvo došli su gosti u 10. minutu preko Mladenovića. Kaćuši je trebalo 27 minuta da postigne istorijski prvi gol preko Milićevića i izjednači rezultat. Kaćuša je nastavila sa jakim presingom i samo četiri minuta kasnije povela sa 2:1, a strelac je bio Jovanović. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Gosti su izjednačili u 60. minutu preko Stanisavljevića. Pad u igri domaćina i jak pritisak gostiju obeležio je završnicu utakmice. Ipak, pobedu Kaćuši doneo je Tatić efektnim golom u 85. minutu. Sudija Miljković dodelio je dva žuta kartona igračima domaće ekipe i jedan gostima.-Zaista sam zadovoljan zato što smo prvenstvo započeli pobedom i osvajanjem tri boda. Zadovoljan sam igrom tokom prvog poluvremena ali ne i tokom drugog, kada je došlo do pada u igri zbog fizičke nepripremljenosti, na čemu ćemo raditi u narednom periodu. Sudije su dobro obavile posao i pohvale za njih-rekao je trener Kaćuše Goran Vučković.Vučković je pojasnio da je apsolutni favorit u prvenstvu Topličanin a zatim Jastrebac i Svetlost.-Ove ekipe biće sigurno tri prvoplasirane a naš cilj je plasman do šestog mesta. Trudićemo se u svakom kolu ali nećemo igrati pod presijom pobeda po svaku cenu, već opušteno-istakao je Vučković.Trener Goran Vučković na današnjoj utakmici ukazao je poverenje Milanoviću, Bradiću, Jovanoviću, Mladenoviću, Milunoviću, Vukoičiću(kapiten), Matoviću, Đorđeviću, Tatiću, Miliću, Milićeviću, Grčku, Pavloviću, Gvozdenoviću i Borovićaninu.Sledeći meč Kuršumličani igraju u Podini sa Omladincem.