Poraz Ribnice u Subotici
22.02.2008 P.Pešić

U 4. kolu Mini lige za opstanak, odbojkaši Spartaka su pred svojim navijačima zabeležili treći prvenstveni trijumf, savladavši Ribnicu rezultatom 3:2, po setovima (18:25, 18:25, 25:20, 25:23, 15:6). Odbojkaši Ribnice su prva dva seta, bez većih problema rešili u svoju korist. Očekivalo se da će "musketari" rutinski privesti utakmicu kraju i zabeležiti još jednu laku pobedu. Medjutim tako nisu mislili odbojkaši Spartaka. Usledio je potpuni preokret, Spartak je lagano dobio treći set. Četvrti set je bio najneizvesniji, koji su odbojkaši Spartaka dobili rezultatom 25:23. U taj-breku je vidjena totalna ofanziva Spartaka koji je lagano dobio ovaj set, sa neverovatnih 15:6.
Odbojkaši Ribnice su prošlonedeljnom pobedom u Velikom Gradištu teoretski obezbedili petu poziciju u Viner štediše Super ligi, tako da poraz u Subotici neće uticati na konačan plasman "musketara". Spartak je ovom pobedom ostao u trci za sedmo mesto koje vodi u baraž za popunu elite, protiv drugoplasiranog tima Prve lige.
Spartak: Duduj, Čolović, Grabež, Tomić, Dedić, Bračulj, Mutapčija, Faćol, Kecman,  Dobrković (libero), Lekin, Trener: Aleksandar Petrović
Ribnica: Gavrilović, Bojović, Usiljanin, Bićanin, Lazarević, Popadić, Jović (libero), Borovnjak, Simeunović, Radević, Trener: Djorđević Dragan

Odbojka Odbojka Mini liga 5-8 Spartak Ribnica