Kablovi savladali lidera na tabeli iz Bivolja 2:1

Zaječarski fudbaleri Kablova savladali su u 13. kolu zonaškom takmičenja lidera na tabeli iz Bivolja tim Borca 2:1 (1:1). Zaječarci bez poraza na domaćem terenu u jesenjem delu šampionata. Tim iz Zaječara došao je rano u vođstvo već u trećem minutu igre preko Konića 1:0. Gosti iz Bivolja svoje redove konsolidovali su nakon pola sata igre kada Lazić poravnava rezultat u Zaječaru pred oko 200 gledalaca na 1:1. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom. U nastavku igre puleni Slaviše Krstića zaigrali su angažovanije i u trećem minutu kao i u prvom poluvremenu postižu pogodak. Strelac bio je Stefanović 2:1. Ekipa Kablova je ne poražena na domaćem terenu u jesenjem delu šampionata. Tim Župe je iz Zaječara jedini odneo bod sa gostovanja. Zaječarski Kablovi su na trećem mestu na tabeli sa 24 osvojena boda odmah iza Borana i Borca iz Bivolja. Glavni arbitar na utakmici Aleksandar Marijanović iz Despotovca podelio je sedam javnih opomena, šest domaćim i jednu gostujućim fudbalerima. U sudijskoj nadoknadi vreme Marjanović je isključio trenera gostiju zbog upućivanja uvredljivih i pogrdnih reči, a što je i delegat na utakmici Enver Ramakić iz Bora uneo u zapisnik utakmice.

Detalj sa utakmice u Zaječaru / foto: Live SPORT

Detalj sa utakmice u Zaječaru foto: Live SPORT

Fudbal Fudbal Pomoravsko-Timočka zona Kablovi Borac (B)