58'
Lazar Nikolić 7
58'
Lagana trojka Čuke protiv Javora

Poslednja utakmica Čukaričkog u jesenjem delu sezone na svom Banovom brdu je predstavljala puku formalnost protiv slabašnih Ivanjičana. Domaćin je u prvom poluvremenu imao blagu terensku inicijativu, a stvorio je i dve prilike od kojih je prvu iskoristio.

Igrao se 35. minut kada je Birmančević krunisao pogotkom lepu akciju napadačkog reda i doveo Čukarički u vođstvo. Uspavanka je nastavljena sve do 44. minuta kada Stevanović centaršutem pronalazi u srcu šesnaesterca strelca jedinog pogotka, Birmančevića, lopta nakon njegovog udarca glavom završava tik iznad prečke.

Javor u nastavku vrši konstantan pritisak na gol domaćih, ali sve to je bezopasno i bez i jedne iole ozbiljnije prilike za gol. Šćepanović je u 51. minutu uputio prvi šut u okvir gola Brđana, sa oko 18 metara, bio je to lak plen za reprezentativnog golmana Petrovića.
Na drugoj strani domaćin se opredelio na brze kontranapade, koji su se pokazali u dva navrata kao ubitačni, te je tako i odlučen pobednik. Kovač je u 67. minutu povukao kontru sa centra, sjajno istrčao do ivice kaznenog prostora i rezantnim šutem pogodio sam ugao. Samo 4 minuta kasnije na semaforu je stajao rezultat 3:0. Ovoga puta su u brzoj tranziciji bili Kajević i Vidosavljević, a ovaj drugi nakon lepog pasa ostaje sam i ušavši u šesnaesterac loptu šalje iznad istrčalog Lazovića pod prečku.

Totalni fijasko Javora je sprečio golman gostiju u 84. minutu, kada je Pantić izašao sam pred njega, ali je bio previše nonšalantan i sa 7-8 metara šutirao pravo u Lazovića. Posle ove pobede ˝Brđani˝ nastavljaju borbu za mesto u ligi Evrope naredne godine, a u poslednjem jesenjem kolu u sredu gostuju u Surdulici preporođenom Radniku, koji u zadnjih 10 kola ima skor od 7 pobeda, 2 nerešene i poraz samo od lidera na tabeli, Zvezde. Javor je s druge strane u očajnoj formi, ovo im je 4. poraz u nizu u prvenstvu i protiv Voždovca kući u sredu traže izlaz iz tunela.

ČUKARIČKI - JAVOR 3:0 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Birmančević 35.min, Kovač 67.min i Vidosavljević 71.min (Čukarički). ŽUTI KARTON: Ilić (Javor).
ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović (Ćirković), Kamenović, Kajević (Pantić), Puškarić, Mijailović, Savić (Vidosavljević), Šapić, Endiaje (Rakonjac), Kovač, Birmančević (Eze).
JAVOR: Lazović, Jevremović, Jevtić, Piščević, Luković, Maričić, Šćepanović (Rušević), Pavišić, Balabanović (Radivojević), Ilić, Zvekanov (Nikolić).

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Čukarički Javor Matis