18.03.2024 Stevan Davidović

Zagrevanje Novobečejaca pred derbi proleća

Detalj sa utakmice Jedinstvo - Crvena zvezda (foto: Ranko Janjić)

U 14. kolu Prve lige Vojvodina za rukometaše, vodeći timovi prvenstva iz Ade i Novog Bečeja, zabeležili su očekivane pobede. Ekipa Potisje Pleteks uknjižila je 14 uzastopnu pobedu, pošto je  na gostovanju pobedila „Vojvoda Stepu“ (22:34), dok je Jedinstvo iz Novog Bečeja, zabeležilo ubedljivu pobedu protiv Crvene zvezde iz Mokrina 33:25 (14:11).

Početak utakmice u Novom Bečeju protekao je u laganom ritmu oba rivala, domaći su brzo stigli do 8:5 (14. minut), da bi za samo dva minuta ispustili prednost (8:8). Usledio je period igre u kojoj su gosti iz Mokrina bili ravnopravan rival, pa su u 25. minutu golom Slobodana Kozlovačkog prešli u vođstvo (10:11). Minut kasnije, posle promašaja gostiju usledila je kontra Vaska Krivokapića, kojeg je golman Aleksandar Maluckov, na nepropisan način zaustavio van svog prostora, pa su mu sudije dodelile diskvalifikaciju (crveni karton). Novobečejci su iskoristili igrača više postigli četiri uzastopna gola i na odmor otišli zadovoljniji (14:11).

U nastavku utakmice Novobečejci su sigurnom igrom povećali prednost, koja je u 57. minutu bila i najubeljivija (31:21). U finišu trener Đorđe Vujackov pružio je priliku mlađim igračima, što gosti koriste da ublaže poraz na 33:25. Posle duže pauze u tim Novobečejaca vratio se Ivan Crnjin, što će biti značajno pojačanje pred derbi proleća, kada u 16. kolu u Novom Bečeju gostuje ekipa Potisje Plateks iz Ade.

Za igrača utakmice proglašen je Nikola Jovanov, koji je i najefikasniji sa 11 postignutih golova.

Jedinstvo – Crvena zvezda 33:25 (14:11)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudije: Vladimir Tasić i Marko Rađenović (obojica Novi Sad). Sedmerci: Jedinstvo 4 (3), Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Jedinstvo 6, Crvena zvezda 8 minuta.

Jedinstvo: Macura 1, Toškov 3, Musić, Crnjin 5, Skuban 2, Jovanov 11 (3), S. Ristić 5, Krivokapić 3, Dujin, Nemanja Koledin, Labus, Fodok, Spasojev 3, Otašević, Bajrović, Šaru

Crvena zvezda: Đukić, Simić 2, Gavrilov 2, Dukatarov 4, Čeleketić 1, Bukvić 4, Vekić 3, Golić 1, Trnić 3, Milivojević, Maluckov, Kozlovački 5 (2)

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 33 : 25 Crvena zvezda
Vojvoda Stepa 22 : 34 Potisje Pleteks
Metalac 33 : 23 Hercegovina
Jabuka 40 : 36 Slavija
ŽSK 1955 22 : 27 Apatin