OFL Lučani: Bratstvo - Gradina 5:0

Ekipa Bratstva nastavila je sa dobrim igrama u okviru OFL Lučani. U 18. kolu, ekipa iz Dljina savladala je Gradinu sa visokih 5-0 i na taj način ostvarila najubedljiviji trijumf u dosadašnjem toku takmičenja. Treba napomenuti da su gosti iz Rtiju ceo meč odigrali sa deset igrača, što su domaći znali da iskoriste.

Nije se dugo čekalo na pogodak. Već u drugom minutu, Todorović je ispratio pas Stojanovića, izbegavši ofsajd zamku a zatim driblingom prevario vratara gostiju i smestio loptu u mrežu za 1-0. Isti akteri kreirali su i drugi pogodak. Stojanović je prošao po desnoj strani, zatim “zavrnuo“ loptu na peterac, gde se nalazio Todorović koji je glavom sprovodi u mrežu. Nakon drugog gola, opao je tempo igre ali je prilika bilo, uglavnom za domaće. Opasni po gol Gradine bili su udarci Petrovića u 25. i Jovanovića u 29. minutu. Oba udarca upućena su sa ivice kaznenog prostora i oba su završila iznad prečke. Jedinu šansu za goste beležimo u 41. minutu, kada je Ilić tukao, desetak metara iskosa sa desne strane ali je Sinđelić zaustavio njegov pokušaj.

Drugih 45 minuta, počinju odličnom prilikom koju ne koristi Jovanović. Igrač Bratstva našao se sam ispred golmana Milićevića ali je loše šutirao, pa je čuvar mreže izbacio loptu u korner. Koji trenutak kasnije Milićević je odbranio i vrlo dobar udarac Simovića. Nova prilika pred golom Gradine u 52. minutu!Todorović je tukao sa ivice peterca ali lopta pogađa stativu. Treći gol postignut je u 63. minutu. Todorović je povukao kontranapad, ušao u šesnaesterac a zatim uposlio Simovića koji matira Milićevića iz neposredne blizine. Pet minuta kasnije, Bratstvo postiže 4. pogodak. Korner je izveo rezervista Maćić a najbolje se pred golom Rćana snašao Petrović i pogodio donji desni ugao. Deset minuta pre kraja, Antović se upisao u strelce nako dobre solo akcije i postavio konačan rezultat današnjeg meča. Novom pobedom, Bratstvo je preskočilo današnjeg suparnika na prvenstvenoj tabeli i trenutno zauzima 5. poziciju sa 30 osvojenih bodova.

Brezova 1 : 1 Sloga
Dedinje Junajted 3 : 1 Vrelo
Gorušica 1 : 0 Prilike
Bratstvo 5 : 0 Gradina
Jelica 0 : 1 Bjelica
Jedinstvo 1 : 0 Radnički