OFL Lučani : Bratstvo ubedljivo protiv Vrela

Vrelo je dočekalo ekipu Bratstva u Guči,zbog natopljenosti terena u Gornjoj Kravarici,pa se može reći da su oba tima „gostovala“ u današnjem duelu.Uslovi za igru dosta teški,sve vreme padala je kiša a ako se uzme u obzir da je susret Vrelo-Bratstvo drugi današnji meč odigran na pomenutom igralištu,jasno je koliko su napora morali da ulože akteri,kako bi odigrali na očekivanom nivou.Apsolutni favorit bio je tim iz Dljina,pa se očekivalo da oficijelni gost krene agresivno od starta.Upravo se to i desilo,pa mreža Vrela nije dugo mirovala.Već u 5.minutu,Čolić pogađa,udarcem glavom sa 7-8 metara.Lopta odseda u donjem desnom uglu za 0-1.Nisu se „beli“ zadovoljili ranim vođstvom,već su nastavili sa pritiskom.Petrović je mogao da duplira prednost u 10.minutu ali je topovski šut sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka.Beležimo i pokušaj Jankovića glavom nakon kornera – pored gola.Igrao se 22.minut.Novi gol Bratstvo postiže u 32.minutu.Požrtvovani Ignjatović koristi nesmotrenost defanzivca Vrela i oduzima loptu klizećim startom na ivici peterca,ona dolazi do Todorovića koji pogađa nebranjenu mrežu.Rezultat 0-2.Do kraja poluvremena,gost je znalački čuvao loptu,bez previše reskiranja,pa se na odmor otišlo „najopasnijim fudbalskim rezultatom“ u korist Bratstva.Jedinu izglednu priliku za gol Vrelo je imalo u 47.minutu.Karaklajić se uputio ka golmanu Boškoviću,zastao na trenutak,što koriste defanzivci rivala,sustižu ga ali on uspeva da pokuša sa 17-18 metara – neprecizno.Šansa Stojanovića u 51.minutu,koju je golman Vrela Baralić odbranio,bila je uvertira za novi pogodak Dljinaca dva minuta kasnije.Todorović je tukao sa dvadesetak metara,Baralić uz pomoć stative ukrotio udarac,međutim,na odbijenu loptu natrčava Čolić i postiže svoj drugi gol na utakmici a treći za Bratstvo.Pitanje pobednika definitivno biva rešeno ali su „beli“ i dalje držali zavidan tempo igre,u meri u kojoj su to uslovi omogućavali.Pokušaji Todorovića u 63.,odnosno Čolića u 74.minutu nisu dali rezultata ali jeste udarac iz 75.minuta.Neumorni Darko Todorović je dobro ciljao sa 25 metara i uz pomoć stative postigao četvrti timski a svoj drugi gol.No,nije to bilo sve od pomenutog igrača.Deset minuta pre kraja uspeo je i treći put da se upiše u strelce nakon dobrog prodora kroz sredinu.Matirao je Baralića sa desetak metara,postavio konačnih 0-5 i sa pravom poneo epitet najkorisnijeg igrača današnje fudbalske predstave.Novim trijumfom Bratstvo ostaje na prvoj poziciji ispred ekipa Kotraže i Brezove,koje su i najveći rivali u borbi za plasman u ligu moravičkog okruga.

Duel Rakića(Vrelo) i Todorovića(Bratstvo)