Petrovoselci nisu uspeli u baražu

Fudbaleri Jedinstva sa peharom za titulu međuopštinskog prvaka - foto: V. Jankov

Subotička liga je, ipak, ostala pusta želja Petrovoselaca. U dve baraž utakmice za popunu pomenute lige Jedinstvo je doživelo dva poraza od Jadrana iz Feketića, u Bačkom Petrovom Selu bilo je 0:3, a i Feketiću 2:0. Tako je Jadran ukupnim rezultatom 5:0 obezbedio opstanak u Subotičkoj ligi, a Jedinstvo će i dalje igrati u Međuopštinskoj ligi Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran.

- Osvajanjem titule prvaka Međiopštinske lige ostvarili smo prvi cilj, a drugi je, pokazlo se, bio pevelik zalogaj za nas. Ipak je rival iz Feketića u ovom trenutku kvalitarniji i zasluženo su zadržali status područnog ligaša. Nama sada ostaje da igračima damo zaslužen odmor, a kad dođe vreme da se dobro pripremimo za naradnu sezonu i pokušamo ponovo da budemo mađuopštinski prvaci i onda kroz baraž ostvarimo konačan cilj i posle dugo vremena meštanima obezbedimo gledanje utakmica Subotiče lige, veli trener Jedinstva Boris Nađ.

Što se tiče revanš utakmice baraža, Petrovoselci su pružili čvršći otpor u odnosu na prvu utakmicu. Ali, i ovog puta im je popustila koncentracija u završnici prog poluvremena i primili su gol u trećem minutu nadoknade, pa se na odmor otišlo sa 1:0 u korist domaćina. Kada je u 59. minutu bilo 2:0, sve je bilo jasno. Petrovoselci bez kapitena Šandora Mihaleca i još nekih igrača nisu mogli da učine više i na kraju su čestitali rivalu na boljoj igri i rezultatu.

Jadran - Jedinstvo 2:0 (1:0)

Feketić: Igralište u SC „Dragan Miranović Sija“. Sudija: Predrag Mrđenović (Vrbas). Strelci: Nik. Mudrinski u 45+3, Matković u 59. Žuti kartoni: Matković (Jadran), Kovačev, Vučković (Jedinstvo).

Jadran: Đorđević (od 64. Popčević), Brezovac, Laban, Martinović (od 64. Čeke), Spremo, Balać,  Radulović (od 68. Ilić), Matković, Nik. Mudrinski (od 59. Glendža), Olah, Žmukić (od 68 Miranović).

Jedinstvo: Ereg, A. Stanojev, Vučković, Dabižljević (od 75.Varga), Anđelković (od 75. Gedelei), Kovačev (od 75. Višković), Bojanić, D. Kolompar, I. Kolompar, Deak, D. Stanojev.