IMT po drugi put ove jeseni savladao Novi Pazar

Posle dobrog starta ˝traktoristi˝ su upali u rezultatsku krizu, dok je sa ekipom Novog Pazara obrnut slučaj i njihov tim se pred kraj polusezone nalazi u punom zamahu. Rezultat iz prvog dela sezone kada je IMT trijumfovao kao gost 4:3 iznenadila je sve ljubitelje fudbala, a naročito one iz Novog Pazara, koji danas traže revanš.

Otvaranje utakmice nije donelo uzbuđenja sve do 16. minuta kada je Šćepović sa svega metar razdaljine prebacio gol domaćih, zaista nestvaran promašaj. Tri minuta kasnije mladi Luković mu se revanširao na drugoj strani terena kada je promašio ceo fudbal na svega 4 metra udaljenosti od gola. Preostali deo prvog poluvremena prošao je u nadmudrivanju sa obe strane bez puno rizika, a jedinu dobru priliku ne realizuje Vukić za IMT u 45. minutu. Nakon udarca iz ugla šutirao je glavom sa 7-8 metara, golman gostiju Mirković fantastičnom intervencijom sačuvao je svoju mrežu.

Posle samo 14 sekundi igre u nastavku Miloš Luković je doveo ˝traktoriste˝ u vođstvo, što bi se reklo pravo iz svlačionice. Brzo primljen pogodak nije delovao psihološki na goste koji uspevaju odmah da se priberu i krenu u atake. Ljajić je kroz šumu nogu u 62. minutu idealno uposlio Ergelaša koji se našao sam pred golmanom, ali tu situaciju ne koristi šutirajuću pravo u njega. Dva minuta kasnije Šćepović se još jednom obrukao kada je sa samo 4-5 metara loptu poslao pored gola, još jedna prilika za Novi Pazar otišla je u nepovrat.

Utakmica je sa puno tempa, u 65. minutu i IMT ima priliku da uveća prednost, Mirković je paradom zaustavio snažan šut Radočaja sa oko 12 metara. Dva minuta kasnije Fajed je, intervenisavši umesto svog golmana ispred gol crte, izblokirao šut Kijevčanina sa razdaljine od desetak metara, gosti su ovog puta imali i malo sreće. Rezultatskih promena ipak nije bilo do završetka utakmice, IMT je uspeo po drugi put ove jeseni da savlada Novopazarce i sa nova tri boda krene ka sredini tabele.

Za vikend je na programu 19. kolo kada će IMT biti gost Čukaričkog na Banovom brdu, dok Novi Pazar zbog kazne pred praznim tribinama dočekuje Radnik iz Surdulice.

IMT - NOVI PAZAR 1:0 (0:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Mikalački Ivan i Radić Petar. STRELAC: M.Luković 46.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Zuev, Lambulić, Gordić i Radočaj (IMT), Karaklajić, Fajed i Ljajić (Novi Pazar).
IMT: Gordić, Vukić, Glišić, Zuev, Radočaj (Džinović), M.Luković, Ćirković, Krstić (Cvetković), Vuković, Radočaj, Kijevčanin, Lambulić.
NOVI PAZAR: Mirković, Fajed, Sise (Abrahams), Momčilović (Jin Ho), Karaklajić (Čirjak), Lazić, Ergelaš (Bogdanovski), Šćepović, Azemović, Anan, Ljajić.

Vojvodina 2 : 0 Napredak
Crvena zvezda 3 : 1 Mladost (L)
Železničar 2 : 1 Spartak ŽK
Radnik 1 : 1 Voždovac
IMT 1 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 1 : 2 Čukarički