Crvena zvezda sigurna protiv Lučanaca

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Mladosti iz Lučana u 18. kolu Superlige Srbije od 3:1 ostvarili važna tri boda. Za tim Baraka Bahara su pogađali Aleksandar Katai sa bele tačke, kao i Jovan Mijatović i In Bom Hvang, dok su po jednu asistenciju upisali talentovani napadač i Vladimir Lučić.

Krenuli su izuzetno ofanzivno od samog starta izabranici Baraka Bahara, a iako je Glazer imao prvu intervenciju na meču u trećem minutu, imali smo izuzetno dobru priliku samo minut kasnije, kada je po levoj strani probio Lučić, uposlio Hvanga na drugoj stativi, ali je njegov udarac odbranio Stamenković. Najagilniji od starta bio je reprezentativac Južne Koreje, koji je pokušao i u šestom minutu kada je bio izblokiran, a u sedmom je nakon njegovog šuta lopta pogodila Varjačića u ruku, pa je Zvezda dobila priliku da povede sa bele tačke. Siguran iz jedanaesterca bio je Aleksandar Katai, koji je na rutinski način zatresao mrežu Mladosti i postigao svoj drugi gol u Superligi Srbije ove sezone. Već u 10. minutu gosti su došli do izjednačenja, kada je Sremčević zatresao mrežu.

Igrao se 15. minut kada je sa levog boka centaršut u peterac uputio Mijailović, a Olanjinka bio najviši u skoku, ali je ponovo bivši golman Zvezde bio na visini zadatka. Nastavili su crveno-beli sa napadima, a u 27. minutu smo videli jednu od najboljih prilika u prvom poluvremenu, kada je nakon duplog pasa Bukarija i Hvanga, reprezentativac Gane pokušao da zatrese mrežu, ali mu je na put ponovo stao Stamenković. Ponovo je Bukari šutirao, ovoga puta sa ivice šesnaesterca, a tada je lopta išla pravo u čuvara mreže Mladosti, koji je izbacio loptu u korner. Do kraja poluvremena gledali smo konstantne napade Crvene zvezde, dok je najbolju imao Katai na asistenciju Mijailovića, kada je njegov udarac glavom završio tik uz stativu u poslednjem minutu nadoknade, te je rezultat ostao nepromenjen.

Po povratku na teren, nastavila je Zvezda sa totalnom inicijativom, osvežena igračim poniklim na terenima Omladinske škole našeg kluba – Nedeljkovićem, Kneževićem i Mijatovićem, koji su na teren ušli umesto Mitrovića, Mijailovića i Bukarija, a prvu priliku videli smo u 52. minutu, kada je sa distance udarac oprobao Nikolić, ali je Stamenković opet bio neumoljiv. Novi šut izabranika Baraka Bahara videli smo u 58. minutu kada je Lučić nakon minijature na levom boku opalio po lopti koja je završila preko prečke. Nakon gužve u šesnaestercu Mladosti, dobro se snašao Lučić, spustio loptu za Jovana Mijatovića, koji je opalio po lopti desnom, „slabijom“ nogom i poslao je u sam ćošak za novo vođstvo Zvezde od 2:1 u 68. minutu.

Nastavio je napadač rođen 2005. godine da briljira, pa je u 75. minutu odložio loptu za Hvanga, čiji je šut izblokiran, te je završio tik preko prečke. Korner je zatim izveo Kanga i sjajno pogodio Olanjinku, koji je bio najviši u skoku, ali je njegov udarac odbranio Stamenković. U dva navrata je zatim Knežević uspeo da iskoristi nesmotrenost u odbrani gostujuće ekipe, ali je malo falilo da Crvena zvezda udvostruči prednost. Prelepu kombinaciju u 88. minutu videli smo od strane crveno-belih, kada je Mijatović proigrao In Boma Hvanga, a potonji na efektan način, od prečku, koja je ulepšala pogodak, postavio konačan rezultat - 3:1.

Crvena zvezda - Mladost 3:1 (1:1)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 6.027. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: Katai u 8, Mijatović u 68. i Hvang u 88. minutu za Crvenu zvezdu, a Sremčević u 10. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Dragović (Crvena zvezda), Dognimani (Mladost).

Crvena zvezda: Glazer, Mitrović (od 46. Nedeljković), Spajić, Dragović, Nikolić, Mijailović (od 46. Knežević), Hvang, Katai (od 72. Kanga), Bukari (od 46. Mijatović), Lučić (od 86. Endiaje), Olanjinka. Rezerve: Vasiljević, Nedeljković, Degenek, Djiga, Milunović, Stamenić, Kanga, Knežević, Kraso, Mijatović, Endiaje.

Mladost: Stamenković, Ćirković, Milošević, Žunić (od 72. Radivojević), Varjačić (od 80. Divac), Leković, Veličković (od 61. Mols), Udovičić, Mirić (od 80. Ćirić), Dognimani, Sremčević. Rezerve: Samčović, Ćirić, Divac, Krsmanović, Milanović, Milosavljević, Mols, Radivojević, Todorović.

Vojvodina 2 : 0 Napredak
Crvena zvezda 3 : 1 Mladost (L)
Železničar 2 : 1 Spartak ŽK
Radnik 1 : 1 Voždovac
IMT 1 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 1 : 2 Čukarički