Tekstilac "majstorima" sašio odelo

Sudar dve ekipe iz sredine tabele, odigran na stadionu kraj studenjaka, nije doneo preterano dopadljiv fudbal. Domaći od starta pokazuju više želje za pobedom i već u 8. minutu su mogli da povedu. Na nabačenu loptu od strane Lukića odreagovao je Simčević i tukao glavom sa 6 metara, golman gostiju na volšeban način brani udarac.

Sve do 25. minuta nije viđeno ništa vredno pažnje, a onda je Davidović odapeo strelu sa dvadesetak metara, lopta je prohujala tik kraj stative domaćih. Isti igrač je doveo goste u vođstvo u 32. minutu, više preciznim nego snažnim udarcem sa 18 metara. Bolju i sadržajniju igru gosti iz Odžaka mogli su krunisati još jednim golom u 3. minutu nadoknade, ali je Lazarević odbranio šut Stefana Stojanovića sa desetak metara.

Radnički igra puno ofanzivnije u nastavku dok su gosti orijentisani na odbranu svog gola i minimalnog vođstva. Mogli su ga čak i duplirati u 57. minutu samo da je Darko Stojanović bio malo precizniji u brzom kontranapadu.

Igrao se 76. minut kada je Luković u sopstvenom kaznenom prostoru odigrao loptu rukom i to je penal za Novobeograđane. Loptu je uzeo kapiten Đokić i snažnim šutem "pocepao" mrežu za 1:1. I kad se očekivao završetak meča Radnički je u drugom minutu nadoknade kažnjen za bezidejnu igru, strelac je bio Zulfić. Nešto kasnije Đurić je oboren u šesnaestercu domaćih, pa je Zulfić u 7. minutu zaustavnog vremena zapečatio sudbinu Radničkom i postavio konačnih 1:3.

Narednog vikenda Novobeograđani idu na noge Kolubari u Lazarevac, a Tekstilac, na stadionu Stanko Maletin Vava u Bačkoj Palanci, ukršta koplja sa Dubočicom.

RADNIČKI (NB) - TEKSTILAC 1:3 (0:1)

STADION: Radnički. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Matić Miroslav. POM.SUDIJE: Jovanović-Džajić Nemanja i Đurić Željko. STRELCI: Đokić 77.min (k.u.) (Radnički NB), Davidović 32 i Zulfić 90+2. i 90+7.min (k.u.) (Tekstilac). ŽUTI KARTONI: Škorić i Ćurčić (Radnički NB), Brać, Luković, Davidović, Marjanović, Popović, Sredojević i Jovanović (Tekstilac).

RADNIČKI (NB): Lazarević, V.Nedeljković (Pešukić), N.Nedeljković, Matejević, Nuredini, Kukolj (Marjanović), Pešić (Škorić), Lukić (Ćurčić), Đokić, Krapuhin (Altiparmakovski), Simčević.

TEKSTILAC: Brać, Luković (Jovanović), Marjanović, Stanković, D.Stojanović (Avram), Princ (Unadike), S.Stojanović (Đurić), Popović, Sredojević, Zulfić, Davidović (Zekić).

OFK Vršac 0 : 1 Inđija Toyo Tires
Mačva 2 : 0 Mladost GAT
GFK Sloboda 1 : 1 Smederevo 1924
Metalac 1 : 0 Radnički (SM)
Jedinstvo (Ub) 3 : 2 Kolubara
Radnički (NB) 1 : 3 Tekstilac