Radnički siguran protiv Valisa

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U šestom kolu Super lige Srbije vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu Valisa iz Valjeva, na svom bazenu, rezultatom 14:10, pa su i dalje na čelu tabele kao jedini neporaženi tim.

Domaći su dobro otvorili utakmicu i stekli „plus četiri“ početkom druge deonice (5:1), ali su Valjevci pokazali da nisu doputovali sa belom zastavom. Do poluvremena su prepolovili zaostatak (7:5), a na startu drugog dela prišli na samo gol razlike (7:6).

Kragujevčani su se potom konsolidovali, pa su kraj treće četvrtine dočekali sa pet golova „viška“ (12:7). No ni tada nije bilo sve gotovo pošto je Valis vezao tri pogotka i ponovo prišao na „minus dva“ (12:10). Ipak, domaći nisu želeli da dozvole iznenađenje, a sve dileme oko pobednika otklonio je Marko Radulović, sa dva vezana gola.

Najefikasniji bili su Nemanja Stanojević, Aleksa Ukropina i Marko Radulović sa po tri gola, dok su na drugoj strani Radanović i Bursać postigli po dva.

Pred Kragujevčanima je drugi turnir Regionalne lige, od petka do nedelje, u Beogradu, gde će im rivali biti kotorski Primorac, dubrovački Jug i Jadran iz Herceg Novog.

Radnički – Valis 14:10 (4:1, 3:4, 5:2, 2:3)

KRAGUJEVAC – Sudije: Putniković i Šukić.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 2, Stanojević 3, Antić 1, Ćuk 1, Vico, Ukropina 3, Poznanović, Pljevančić, Radulović 3, Lukić 1, Kojić, Todorovski, Gavrilović. Trener: Stevanović.

VALIS: Popadić, Šofranac 1, Ravenhorst, Bursać 2, Arsenović, Obradović 1, Radanović 2, Jazdankan 1, Pošmuga, Baucalo, Almaši 1, M. Gavrilović 1, Virijević, Anđelić 1. Trener: Saković.

Proleter 12 : 7 Vojvodina
Partizan 9 : 8 Šabac
Novi Beograd 14 : 6 NBG Vukovi
SPD Radnički 14 : 10 Valis