13.11.2022 Aleksandra Stojković

Zmajevi trijumfalno odlaze na pauzu!

Fudbaleri Voždovca, pobedili su ekipu Spartaka, rezultatom 2:0 (1:0), u okviru 19. kola, ujedno i poslednjeg, u jesenjem delu Super lige Srbije.

U veoma uzbudljivoj i sadržajnoj fudbalskoj predstavi, beogradski klub stigao je do prednosti golom Borisava Burmaza u 44. minutu nakon sjajne akcije. Subotičani su u 73. minutu propustili priliku da izjednače rezultat kada Nemanja Srećković nije iskoristio jedanaesterac. Sa druge strane, Miloš Pantović je u 81. minutu bio siguran izvođač najstrože kazne i postavio konačan rezultat utakmice odigrane na Krovu.

Pre utakmice upriličena je prigodna svečanost za Stefana Hajdina i Stefana Purtića povodom odigranih 100 utakmica u timu Zmajeva. Njima je uramljen dres Voždovca, u ime kluba uručio gospodin Bojan Leontijević.

Domaći fudbaleri su od samog starta uspostavili terensku dominaciju i već u osmom minutu Burmaz je naterao golmana gostiju da interveniše.

U ofanzivnim akcijama učestvovali su i defanzivci beogradskog kluba, te je tako Damjanović u 12. minutu lepo dugom loptom spojio Jočića sa golom, ali je vezista šutirao direktno u protivnčkog golmana. Trener Puača je u formaciji sa tri štopera dao Mijailoviću veću slobodu u ofanzivi, a prvi bolji prodor po desnoj strani usledio je u 17. minutu kada je bek Zmajeva uputio oštar centaršut ka Burmazu, koji se nije najbolje snašao u toj situaciji.

Od tada napadi domaćih išli su uglavnom kroz sredinu i po levom boku. U 30. minutu Burmaz je nakon dodavanja sa leve strane krenuo ka golu gostiju gde je pao u pokušaju da stigne pre protivničkog čuvara mreže do lopte. Glavni sudija Delibašić je u prvi mah signalizirao jedanaesterac za  Voždovac, međutim, na intervenciju iz VAR sobe preinačio je prvobitnu odluku. Trgli su se tada malo igrači Spartaka, a Damjanović je u 37. minutu sjajno intervenisao u opasnoj situaciji po gol Katića.

Fudbaleri Voždovca došli su do zasluženog vođstva u 44. minutu susreta kada je Pantović sa leve strane uputio odličan centaršut, a Borisav Burmaz fantastičnim udarcem glavom pogodio mrežu Spartaka. Delibašić je prvo poluvreme produžio za tri mnuta, ali do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme je počelo u borbi na sredini terena, bez nekih konkretnih prilika na obe strane. Strateg kluba iz Zaplanjske u 54. minutu izvršio je promenu kada je umesto Jočića na teren poslao Purtića.

Dva minuta nakon toga igrači kluba iz Braće Jerković kreirali su najbolju šansu u drugom delu igre. Mijailović je uputio dobar centaršut sa desne strane, pogodio Ivezića u „trepavicu“, ali je kapiten bio neprecizan iz izgledne situacije.

Tačno na isteku sat vremena igre Ivezić je upisan u sudijsku beležnicu, a dva minuta posle toga i Purtić je zaradio žuti karton. U 67. minutu Mijailović je svoje mesto ustupio Vujanoviću. Prvi korner igrači Voždovca izveli su u 70. minutu, ali nije bilo opasnosti za gol Spartaka. Minut 73. umalo je bio koban po domaći tim kada su igrači subotičkog kluba imali priliku da sa „bele tačke“ poravnaju rezultat, ali je Srećković pogodio prečku.

Miloš Pantović je u 81. minutu imao više sreće i znanja, te je  sigurnom realizacijom najstrože kazne duplirao prednost svog tima. Tome je prethodila gužva u šesnaestercu Spartaka posle jednog prekida, kada su gosti na nepropisan način zaustavili pokušaj domaćih.

Istog minuta reagovao je trener Puača kada je na teren umesto umornog Neškovića poslao svežeg Ajdinovića. Na isteku 90. minuta udarac iz daljine oprobao je i Purtić, ali je Manojlović uspeo da odbrani njegov pokušaj. Glavni arbitar produžo je meč za pet minuta u kojima nije bilo promene rezultata.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Nikola Puača, izneo je svoje utiske nakon utakmice.

„Utisak je da je prvo poluvreme možda naše najbolje tokom čitave  polusezone. Apsolutno smo kontrolisali sva dešavanja u polju, možda smo mogli bolje da reagujemo u završnici i nekim izborima u poslednjoj trećini terena. Plan igre, organizacija, koju smo imali bili su vrlo dobri, teško je održati takav nivo igre svih 90 minuta i mislim da smo danas zbog svega toga i načina igre zaslužili pobedu. Imali smo i sreću kod kod penala, ali ni u jednom trenutku nismo odustali od naše filozofije igre i  hteli smo da dođemo do drugog gola, u čemu smo na kraju i uspeli. Čestitam igračima, stručnom štabu i svim ljudima u klubu na večerašnjoj  pobedi. Kolegi Dunđerskom i ekipi Spartaka želim sve najbolje u nastavku prvenstva“ – rekao je gospodin Puača.

TSC 2 : 0 Radnički (N)
Partizan 1 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 2 : 1 Napredak
Čukarički 2 : 0 Mladost GAT
Voždovac 2 : 0 Spartak ŽK
Vojvodina 2 : 1 Radnički 1923
Radnik 1 : 2 Crvena zvezda
Mladost (L) 2 : 0 Kolubara