Zvezda osvojila brdo

U odloženom meču 7. kola Super lige Srbije, Čukarički je ugostio Crvenu Zvezdu na stadionu na Banovom brdu. Mali gradski derbi započeo je ofanzivnom igrom gostiju, a prvu priliku za gol su imali već u 2. minutu. Gobeljić je na drugoj stativi pronašao Kataija, ovaj loptu glavom prosledio do Mitrovića koji je ostao kratak za koji centimetar. Igrao se 9. minut kada se Drezgić okliznuo, Pešić je nenadano dobio šansu, ali mu je šut sa desetak metara izblokirao požrtvovani Kovačević. Tom prilikom se centarfor gostiju povredio pa ga je zamenio Bukari.
Malo zatišje potrajalo je do 27. minuta kada je Katai iz slobodnjaka sa nekih 25 metara iskosa loptu poslao tik kraj desne stative. Tri minuta kasnije isti igrač sa 8-9 metara pogađa prečku, još jedna šansa za crveno-bele odlazi u nepovrat. Zvezda diktira visok tempo, u 33. minutu Kanga je na svega 5 metara od gola pronašao Ivanića, njegov ne baš jak udarac lako je zaustavio Mićović.
Do više nego zasluženog vođstva gosti stižu u 37. minutu, Kanga je idealno centrirao pa je Kataiju ostalo samo da se pokloni i sa 8 metara glavom loptu smesti iza leđa nemoćnog Mićovića. Minut kasnije Kanga je sa istog mesta ponovo centrirao, Rodić se našao sam na drugoj stativi, ciljao je suprotan ugao, ali je bio zamalo neprecizan. Što gosti na odmor odlaze samo sa golom prednosti krivi su napadači koji su pokazali zavidnu neefikasnost.
Čukarički posle predaha kreće sa ofanzivnijom igrom, a prvi je pripretio Ivanović u 54. minutu, iz povoljne pozicije je šutirao traljavo i neprecizno. Zvezda zatim u brzoj tranziciji preko Bukarija umalo nije duplirala prednost, sa oko 12-13 metara šutirao je pored gola domaćih, igrao se 57. minut.
Utakmica je potom ušla u mirniji tok, nije bilo uzbuđenja, igra se bez žara, kao da su obe ekipe zadovoljne rezultatom, što je ipak razumljivije kad je u pitanju Crvena Zvezda, ali ne i Čukarički. Tačku na ovu, u drugom poluvremenu negledljivu utakmicu, stavio je Kangva u 84. minutu na asistenciju Ivanića za konačnih 0:2.
Pobedom nad belo-crnima sa Banovog brda i porazom Partizana od subotičkog Spartaka, Crvena Zvezda je otišla na velikih plus 10 bodova pred poslednje ovojesenje kolo. U 19. kolu, poslednjem pred zimsku pauzu i Svetsko prvenstvo u Kataru, Čukarički dočekuje Mladost iz Lučana, dok Zvezda gostuje prošlosezonskom dželatu Radniku u Surdulici.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 2500. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Katai 37. i Kangva 84.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Kovačević, Stevanović, Kovač, Tošić, Lukić i Sisoko (Čukarički), Kanga i Katai (C.Zvezda).
ČUKARIČKI: Mićović, Tošić, Kovačević, Docić (Petković), Stevanović (Rogan), Ivanović (Lukić), Sisoko, Badamosi, Drezgić, Ovusu (Endiaje), Kovač (Adžić).
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Ivanić, Pankov (Dragović), Kanga, Katai (Sanogo), Milunović, Rodić, Mijailović, Pešić (Bukari) (Kangva), Gobeljić, Mitrović.

Radnik 1 : 3 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 1 Mladost (L)
Voždovac 1 : 0 Kolubara
Čukarički 0 : 2 Crvena zvezda
Javor Matis 0 : 1 Radnički 1923
Partizan 0 : 1 Spartak ŽK