Fudbaleri Sloge iz Lozne nose 3 boda sa teškog gostovanja

U okviru 31. kola prve Rasinske okružne lige fudbaleri Sloge iz Lozne sun a neutralnom terenu u Počekovini pobedili domaći Mačkovac rezultatom 3:0.

Već u prvom minutu odličan napad gostujuće ekipe. Posle odličnog duplog pasa sa Milojevićem lopta dolazi do raspoloženog Nikole Petrovića koji odlično na drugoj strani pronalazi Luku Rakovca. Ovaj vara svog čuvara i šutira neodbranjivo za vođstvo i radost gostujućih igrača i malobrojnih navijača. Domaći su zapretili u 10. minutu kada je Sarić uposlio Radosavljevića koji je izašao sam pred golmana Savića ali je njegov udarac završio visoko preko prečke. Svoj šut je u 12.  minutu isprobao mlađani Milojević sa oko 20 metara čija lopta je proletele tik iznad prečke već savladanog Spasojevića. Odlična akcija je viđena u 16. minutu kada Rajko Rakovac lucidno proigrava Marka Kovačevića koji izlazi 1 na 1 sa golmanom, ali njegov šut je bio zamalo neprecizan. U 26. minutu jedna od najlepših akcija koju je započeo Milojević, loptu je prosledio do Nikole Petrovića, a ovaj centirira u srce šesnaesterca. Izvanredan centaršut i još bolji prijem Miloša Kovačevića koji loptu plasira pored nemoćnog golmana za velikih 0:2. Još jedna prilika je viđena u prvom poluvremenu. U 32. minutu korner sa desne strane je izveo Nikola Petrović, lopta pada u peterac gde Dejan Nedeljković ne uspeva da je ugura u gol. Stekao se utisak da ga je iznenadila loša reakcija domaće odbrane.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na polovini gostiju, ali domaći nisu uspevali da probiju čvrst bedem koji su na oko 30 metara od gola postavili gosti. Šansu su tražili iz prekida ali je i tu dominirala odbrana gostiju na čelu sa odličnim golmanom Savićem. U jeku napada domaćih sevnula je kontra u 71. minutu. Loptu je odlično izneo Mladenović koji kao na tacni upošljava danas ponajboljeg Nikolu Petrovića, a ovaj u maniru iskusnih strelaca pogađa za konačnih 0:3. Do kraja utakmice nije bilo uzbudjenja.

Više nego zaslužena pobeda fudbalera iz Lozne koji nose vredna tri boda u trci za očuvanje statusa. Overu ova tgri boda Sloga ima već u nedelju kada na stadion kraj Morave dolazi ekipa Kupci iz istoimenog mesta

Mačkovac - Sloga (L) 0:3 (0:2)

Igralište u Počekovini gledalaca 50. Sudija: Jovanović (Bačina). Strelci: L.Rakovac u 1, Mš.Kovačević  u 26. i Ni.Petrovič u 71. minutu.

Mačkovac: Spasojević, Petrović, Pantelić, Kezunović, Veljković, DŽopalić, Šoškić, Sarić, Milić, Bacić,Radosavljević

Sloga (L): Savić, Ne.Petrović, D.Nedeljković, Ni.Petrović, L.Rakovac, Mladenović, Ma.Kovačević, Mš.Kovačević (od 60. A.Vasiljević), R.Rakovac (od 58. N.Nedeljković), Misirlić (od 55. D.Vasiljević)

Gornji Stepoš 1 : 2 Vinogradar
Kupci 6 : 0 Bošnjane
Mačkovac 0 : 3 Sloga (L)
Trudbenik 2 : 0 FUD
Parunovac 2 : 2 Jastrebac (VŠ)
Mladost (T) 1 : 4 Sloga (D)