"Bomba" Danilovića za prvu pobedu OFK Kopaonika 1931

Milan Danilović - foto: Žarko Arsić

Juče je u prvom kolu I Rasinske okružne lige OFK Kopaonik 1931 gostovao u Mačkovcu. Po veoma toplom i sparnom vremenu odigrana je veoma dobra utakmica prava prvenstvena. Po šansama gosti iz Brusa su daleko bili bliži pobedi što su na kraju i ostvarili.

Već u 11. minutu domaćin je zapretio preko Popovića koji prihvata loptu pronalazi samog Šoškića koji šutira daleko preko gola. Samo tri minuta kasnije posle faula Vukojević iz slobodnog udarca šutira malo iznad prečke gola Perića. I Čaloveić je u 27. minutu porobao šut iz daljine koji takođe odlazi preko gola. U 37. minutu gosti su imali veoma dobru šansu Nikolić beži svom čuvaru izlazi sam ispred gola Mačkovca šutira snažno ali golman domaće ekipe izbacuje loptu u korner. Samo minut kasnije na drugoj strani Popović je bio u prilici ali se spetljao i odbrana brusjana odklanja opasnost. Domaćin je mogao do vođstva u 40. minutu Šljivić odlično prolazi po desnoj strani ubacuje loptu koja prolazi kroz peterac ali niko od domaćih fudbalera nije ispratio loptu pa ona odlazi u aut.

Na početku drugog poluvremena u 46. minutu domaćin ponovo prvi preti ali golman Milošević odlično interveniše. U 50. minutu su gosti ponovo imali šansu ali je ona prekinuta zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Vukojević. U 55. minutu posle faula na ivici šesnaesterca oboren je igrač gostiju iz Brusa, a Vukojević šutira lopta pogađa jednog igrača u živom zidu i odlazi u korner. Još jednu odličnu intervenciju je imao golman Kopaonika kada je Nasković odlično šutirao a Nikola Milošević odličnom paradom loptuu izbacuje u korner. Sve do 61. minuta odolevala je ekipa Mačkovca od daleko nadmoćnije i spremnije ekipe gostiju kada Danilović prihvata loptu koju mu šalje Todorović i namešta se, šutira sa 20 metara kao iz topa i postiže gol, a golman Perić je samo ispratio loptu pogledom koja završava iza njegovih leđa za radost igrača Kopaonika 0:1. Mogli su gosti i da povećaju prednost ali je mladi Nikolić iz veoma dobre prilike pogađa stativu, a pred sam kraj utakmice i Vukojević ne koristi veoma lepu priliku da postigne gol.

Mačkovac - OFK Kopaonik 1931 0:1 (0:0)

Mačkovac - Stadion u Mačkovcu. Gledalaca: 50. Sudija: Dušan Stojanović (Kruševac) 7. Strelac: Danilović u 61. minutu. Žuti kartoni: Perić, Simonović (Mačkovac), N.Knežević, Burgić (OFK Koponik1931). Igrač utakmice: Danilović.

Mačkovac: Perić 6,5, Petrović 7, Pantelić 6,5, Milojević 6,5, Tomić 7 (Spasojević 6), Šoškić 6,5 (Gašić 6), Sarić 6,5, Popović 7, Stevanović 6,5, Šljivić 7 (Nasković 7), Simonović 6,5 (Džopalić-).

OFK Kopaonik 1931: Milošević 8, N.Knežević 7, U.Knežević 7,5, Todorović 7,5 (Kovačević-), M.Nikolić 7,5 (Čolić-), Vilimonović 7 (Danilović 8), Čaloveić 7,5, Vukojević 7, Živanović 7,5, Burgić 7, Mehmedi 8.

Gornji Stepoš 0 : 0 Rubin
Sloga (Ć) 1 : 2 Sloga (D)
Borac 4 : 0 Dedina
Čitluk 1 : 0 Sloga (L)
Polet 57 2 : 4 Jastrebac
FUD 6 : 3 Gradina