Trstenik PPT ubeležio treću uzastopnu pobedu i pobegao iz opasne zone

Trstenmičani su vezali treću pobedu u nizu i pobegli iz opasne zone. Teže nego što se očekivalo fudbaleri Trstenika PPT su pobedili vrlo dobru ekipu iz Popovca. Po ko zna koji put se dokazalo da je najteže dobiti unapred dobijene utakmice. U prvom poluvremenu se uglavnom igralo na polovini gostujuće ekipe kojom prilikomk su domaći fudbaleri stvarali šanse, a gosti su vrebali iz kontranapada. Sve u svemu u prvom poluvremenu nije vidjen dopadljiv fudbal.

U drugom poluvremenu ista slika. Domaćin je na sve načine pokušavao da slomi otpor borbenih Popovčana, ali bez prave ideje. Najbolju priliku za pogodak u ovom delu igre je propustio Luka Marković koji je uspeo sa samo 2-3 metra da prebaci loptu preko gola. Imao je u ovom delu utakmice šansu i Miloš Milovanović koji šutira glavom tik preko prečke već savladanog Mihajlovića. Kako se to u našem fudbalu dešava gosti su počeli sa odugovlačenjem igre čestim traženjima lekarske pomoći što je nerviralo domaće pristalice. Da stvar bude još teža Trstenik u 69. minutu ostaje sa desetoricom igrača na terenu. Naime zbog jednog neopreznog starta na sredini terena sudija je pokazao drugi, a automatski i crveni karton Martinu Simonović. I kada se glavni arbiter ovog meča spremao da označi kraj domaćin dolazi do pobede. Odličnu dubinsku loptu kapitena Milovanovića u srcu šesnaesterca prihvata Miloševac i manirom iskusnog strelca plasira pored nemoćnog golmana gostiju Mihajlovića za neopisivu radost igrača i simpatizera.

Zaslužena pobeda fudbalera Trstenika PPT, a fudbaleri iz Popovca su pokazali da ne zaslužuju mesto na tabeli na kome se nalaze. U sledećem kolu ekipa Trstenika PPT gostuje u Paraćinu kod ekipe SFS Borca, a Popovčani na svom terenu dočekuju ekipu Jedinstva iz Paraćina.

Trstenik PPT – Budućnost 1:0 (0:0)

Stadion kraj Morave u Trsteniku. Gledalaca: 150. Sudija Milanović Uroš (Jagodina). Strelac: Miloševac u 90+3 minutu. Javne opomene: Miloševac u 55. i Milosavljević u 90+2 Trstenik PPT, a Petrović u 68. i Ristić u 76. Budućnost. Isključenje: Simonović u 69. druga javna opomena (prvu je dobio u 59. minutu).

Trstenik PPT: Milošević, A.Milosavljević, Milovanović, Simonović, Miloševac, B.Milosavljević, Milićević, Đorđević, Savić (od 81. Đonić), Marković, Dobrosavljević.

Budućnost: Mihajlović, Nikolić, Pejčić, Stamenković, Ristić, Milosavljević, Andrejić (od 86. Jovanović), Filipović, La.Đorđević (od 63. Soločov), Petrović (od 86. Lu.Đorđević), Lazić (od 71. Mitić)

Vlasina 1 : 1 Dunav
Radnički (P) 2 : 0 Morava 1918
Đerdap 0 : 1 SFS Borac
Trstenik PPT 1 : 0 Budućnost
Jedinstvo (P) 2 : 0 OFK Sinđelić
Jedinstvo 1936 2 : 0 Radnički (S)