24.09.2012 V. Janković

PFL Sombor: Treća pobeda Apatinaca u gostima

Uzdignutog čela, fudbaleri apatinske OFK Mladosti, vratili su se sa svog četvrtog gostovanja u novom prvenstvu Područne lige, savladavši ovoga puta komšije sa Bukovca rezultatom 1: 2, i sa nova tri boda približili se grupi ekipa koje prate PIK iz Prigrevice na vodećoj poziciji. Na drugoj strani, bukovački Omladinac je doživeo i drugi poraz pred svojim navijačima od početka prvenstva i sa polovičnim učinkom zaseo je na sredinu tabele, sa tri pobede i tri poraza. Današnji susret igran je pred stotinjak gledalaca, po lepom vremenu, a akteri su pokazali borbenost i veliku

želju da iz ovoga susreta izađu kao neporaženi. Uspelo je to četi trenera Slobodana Bačića, koji je sigurnom igrom u polju i povremenim kontrama zadavao probleme svom kolegi na drugoj klupi, treneru Albertu Hernausu i njegovim izabranicima, koji nisu imali rešenje , da iz ovoga susreta izađu neporaženi. Prvu priliku za gol imali su domaći fudbaleri u 10 minuti, kada Drezgić izvodi jedan slobodni udarac na svojoj polovini i pronalazi u šesnaestercu gostiju svog centarfora Jovanovića koji iz okreta šutira , ali loptu šalje pored gola. U 18 minuti gosti dolaze do prvog vođstva na utakmici iz akcije koja je išla po desnom krilu i na ubačenu loptu u šesnaesterac domaćih, Uzelac poluvolejom šalje na ono mesto gde golman Njegomir nije mogao ništa da učini. Iz prvog poluvremena, jedna šansa domaćih izazvala je uzdahe među njihovim navijačima u 31 minutu, kada je panična odbrana gostiju izbacila loptu sa gol crte u korner. Drugo poluvreme nije se ništa razlikovalo od prvoga, sem u poslednjih desetak minuta kada je domaćin krenuo žešće ka golu golmana Đumića. Drugi pogodak apatinaca delo je napadača Marčete, koji je sa centra poneo loptu i u dva driblinga se oslobodio svojih čuvara, pa kada je osetio da ima otvoren put ka mreži, raspalio po lopti koliko je mogao i pogodio gornji desni ugao gola domaćih. Posle toga gola domaćini su napravili rokadu u ekipi, i kapiten Đurđev je krenuo u napad, što se i pokazalo kao dobro jer je u 81 minuti skrenuo jednu loptu koja je prevarila Đumića i završila u mreži. Do kraja susreta, domaćini kidišu ka golu gostiju, a fudbaleri iz Apatina se uspešno brane. U tom periodu se igra malo žustrije pa sudija Perišić iz Srpskog Miletića, ima malo više posla , pogotovo sa igračima , koji u žaru borbe , prekorače norme fer-pleja, stoga je to i bio period kada su deljeni žuti kartoni. Sve u svemu, zaslužena pobeda apatinaca, borbenost domaćih fudbalera, ali ne i toliko dovoljna za pobedu, dobro suđenje sudijske trojke i prijatno nedeljno popodne na igralištu Omladinca na Bukovcu.

Bukovac, 23. septembar 2012 . Igralište Omladinca. Gledalaca 100. Sudija Perišić (SR. Miletić) pomoćnici Pavlović (Karavukovo)i Kalapoš (Odžaci) delegat Paripović Momir. Strelci Đurđev u 81 za Omladinac, a Uzelac u 18 i Marčeta u 72 za OFK Mladost. Žuti kartoni: Drezgić, Đurđev, Todorović, Raca i Halas za Omladinac, a Marin i Bursać za OFK Mladost. Crveni kartona nije bilo.

Omladinac: Njegomir, Maričić, Drezgić, Đurđev, Todorović, Tripunović, Janković, Raca, Jovanović, Dujmović i Komušanac (Halas).
OFK MLadost: M. Đumić, Knežević (Čonić), Papajić, Medić, Vujin, Jano, Marin, Lemajić, Basarić (V. Đumić), Uzelac (Bursać) i Marčeta.