Podeljen plen na Bukovcu

FK Omladinac Bukovac - foto: lična arhiva

U okviru 8. Kola Područne fudbalske lige "Sombor" ekipa Omladinca sa Bukovca ugostila je Kordun iz Kljajićeva. Gosti su na Bukovac došli sa šestog mesta, sa do sada prišivenih 12 bodova, na megdan ekipi Omladinca koja je pobedom protiv Budućnosti iz Mladenova najavila kraj svoje krize od čak pet uzastopnih poraza.

Domaćin je ovaj meč sačekao na 14. Mestu sa 4 osvojena boda, i kao potpuni autsajder ušao u jedan meč pun napetosti, tenzija, kako na terenu tako i na tribini i bio je spreman da počne nešto kasniju jesenju žetvu.

Utakmica je počela sa dva podeljena žuta kartona, po jedan na svakoj strani, gde je glavni arbitar Nemanja Đurđević, sa svojim pomoćnicima Stojakov Velimirom i Gulači Kristijanom nametnuo svoj režim suđenja, i da neće poštovati grublju igru ni gostiju ni domaćina pošto su obe ekipe na samom vrhu lige po broju kartona, obe boje.

U 27. minutu, gosti su odličnim šutem sa dvadesetak metara uspešno savladali Mileta Miloševića i poveli 0:1. Usledio je još jedan žuti karton, da bi, u 35. minutu gosti dobili crveni karton. Svega sedam minuta nakon toga, u 42. minutu i domaća ekipa završila prvo poluvreme sa 10 igrača. Na terenu borbu je vodilo 20 igrača do kraja meča.

Drugo poluvreme je takođe bilo puno žara i borbe, mada ovog puta sa manje žutih kartona, i na svu sreću, nije bilo crvenih kartona. Igrao se 66. minut kada je mladi Aljoša Jajić probio ekipu Korduna po desnom krilu, sjajno centrirao, a ekipa Omladinca sjajno iskoristila centaršut na tacni i poravnala rezultat na 1:1. Mreže su mirovale do kraja meča.

Omladinac je ovim bodom ostao na četrnaestom mestu, te je nastavio da iznenađuje ekipe iz samog vrha, ali najavio početak jesenje žetve bodova na Bukovcu, te zasluženo napredovanje na tabeli do boljih pozicija. Gosti iz Kljajićeva imaju za čime da žale, ali se okreću narednoj utakmici gde nastavljaju borbu za plasman u viši rang, protiv direktnog protivnika, ekipa Budućnosti iz Mladenova. Domaćni ovaj put idu na gostovanje u Ruski Krstur, ekipi Rusina, te senadaju da mogu nastaviti svoju žetvu i u Ruskom Krsturu.