Omladincu sva tri boda protiv Budućnosti

Omladinac Bukovac - Budućnost Mladenovo 2:1 (0:0)

U 7. Kolu Područne Fudbalske Lige "Sombor" ekipa Omladinca sa Bukovca dočekala je trećeplasiranu ekipu lige Budućnost iz Mladenova. Domaćini su iz prvih šest kola bili tek petnaesti, sa samo jednim bodom, osvojenim protiv Poleta iz Karavukova, pri rezultatu od 2:2. Za razliku od domaćina, gosti su imali 12 bodova i bili trećeplasirani posle šest odigranih kola.

Za razliku od prethodnih utakmica, ekipa Omladinca sa Bukovca ovaj meč je otvorila nešto bolje nego inače. Prvih pola sata utakmice bilo je svega dve šanse, po jedna sa svake strane, prilikom kojih je lopta završavala daleko iznad prečke oba golmana. U 31. minutu sudija je start Dragana Delije okarakterisao kao pregrub te mu je pokazao žuti karton. Do kraja poluvremena ništa se značajnije nije dešavalo, sem toga da je u 42. minuti sudija odlučio da još jednom izvadi žuti karton, ovog puta da ga pokaže jednom od igrača gostujuće ekipe. Sudija je poslao obe ekipe u svlačionicu na zaslužen predah pri rezultatu od 0:0.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo na samom početku, te je težište igre bilo na sredini terena, svega jedna šansa je pretila ozbiljnije da ugrozi golmana gostiju, na čiji gol je upućen šut iz kornera. Do 66. minuta sudija je pokazao dva žuta kartona domaćim igračima, jedan u 48. minutu a drugi u 66. minutu meča.

Igrao se 70. minut, kada je, posle loše reakcije štopera gostiju, lopta nezgodno odskočila i pogodila igrača Budućnosti u ruku. Sudija je opravdano dosudio penal za Omladinac. "Sa kreča" je bio precizan kapiten domaće ekipe. Omladinac je vodio 1:0 od 70. minuta. Ovo je bila prva ovosezonska prednost Omladinca. Svega par minuta posle pogotka, došlo je do gužve kod aut linije, prilikom čega je sudija pokazao drugi žuti karton Draganu Deliji a za njim u svlačionicu poslao još jednog igrača domaće ekipe. Prekid je trajao pet minuta. Dok je domaća ekipa imala zadatak da odbrani minimalnu prednost od 1:0 do kraja utakmice.

To im nije pošlo za rukom, pošto je gostujući tim iskoristio dva igrača više da napokon savlada sjajnog golmana domaćih, Mileta Miloševića, za 1:1 u 77. minutu. Meč je polako dobijao sve veći naboj, kada je u 80. minutu meča sudija odlučio da pokaže još jedan žuti karton domaćinima, odnosno golmanu, Miletu Miloševiću. Nedugo zatim, sudija do zaustavnog vremena pokazuje još dva žuta kartona ovog puta gostima. Prvi žuti karton pokazao je golmanu gostiju, koji je sa namerom igrao rukom van kaznenog prostora i svesno zaustavio Jajića u situaciji jedan na jedan. Sudija je morao pokazati karton u ovoj situaciji, diskutabilno je da li je karton bio ispravne boje. Indirekt nije iskorišćen, lopta je otišla pored gola.

Sudija je u 90. minutu pokazao da se igra još 8 minuta. U toku nadoknade vremena, ekipa sa 2 igrača manje bila je konkretnija i više je želela pobedu. Igralo se u kaznenom prostoru gostiju, koji su se branili sa 11 igrača od navale Bukovca. Gosti su izneli loptu, ali su napravili faul na četrdesetak metara od svog gola. Taj prekid izveo je Sazdanić u 98. minutu utakmice, te poslao loptu pod samu prečku golmana gostiju. Rezultat u osmom minutu nadoknade bio je 2:1 za domaćina. Sudija je posle još jednog odigranog minuta ekipe poslao u svlačionicu, dok su domaćini došli do prve pobede ove sezone.

Ekipa Omladinca ovom pobedom došla je do četvrtog boda ove sezone i napredovala za jednu poziciju, te su sada četrnaesti, dok su gosti ovim porazom ostali na 12 bodova i pali za dve pozicije, te su sada peti, van pozicije koja ih vodi u baraž za vojvođansku ligu.

Bitno je za napomenuti da, ekipa Omladinca iz Bukovca, ima svega četiri osvojena boda, ali protiv ekipa koje su prethodne sezone igrale vojvođansku ligu "Sever". Napominjemo, u prvom kolu su remizirali sa Poletom iz Karavukova 2:2 dok su danas savladali ekipu Budućnosti iz Mladenova 2:1.

U narednom, 8. Kolu PFL "Sombor" Omladinac dočekuje ekipu Korduna iz Kljajićeva 6. Oktobra, dok Budućnost dočekuje istoimeni klub iz Paraga u derbiju kola, takođe 6. Oktobra.