Druga liga: Napredak bolji od Konstantina u Nišu, pobede Radnika i Pirota

Poraz Konstantina na domaćem terenu; foto: Vanja Keser

U međusobnom duelu košarkaša niškog Konstantina i aleksinačkog Napretka, uspešniji su bili gosti koji su ubedljivo slavili sa 79:67. Ubedljive pobede u 9. kolu Druge košarkaške lige zabeležili su i košarkaši Radnika iz Surdulice i Pirota.

Poveo je niški klub sa 5:0 u prvom minuta na početku utakmice i to je bilo jedino vođstvo do kraja meča domaćina. Ubrzo su gosti došli do preokreta i vođstva, koje nisu ispuštali do poslednjeg minuta utakmice. Neizvesno je bilo do poluvremena, a meč je odlučen u trećem periodu koji su gosti dobili sa 15:8.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su kapiten Raičević sa 21 poenom i Šebrek sa 18 poena, dok su kod domaćina bolji od ostalih bili Đorđević sa 22 poena i Miletić sa 18.

U istoj grupi Druge košarkaške lige do pobede je došao i surdulički Radnik koji je debitant u tom takmičenju. Sa 91:68 pobeđena je ekipa Železničara, u meču u kome su domaćina predvodili Škundrić sa 20 i Petrović sa 18 poena.

Nakon 9. kola, Radnik ima skor od 6 pobeda i 3 poraza koji mu donosi 4. mesto na tabeli, dok Napredak stoji na 6. mestu, a poziciju niže je Konstantin.

U grupi B jedina ekipa sa juga je Pirot koja i nakon ovog kola ostaje pri vrhu sa samo jednim porazom iz 9 kola. Na domaćem terenu ubedljivo je savladan beogradski Beovuk 72 (97:70), a najefikasniji u ekipi Pirota bio je Vranić sa 20 poena, dok je Đonlić je postigao 16 poena.

Železničar 77 : 60 Hercegovac
Konstantin 102 : 75 Radnik
Borac 91 : 76 Klik
Star 94 : 67 Napredak Metalka Majur