Ubedljiv poraz crveno-plavih u trećem kolu

Aleksandrovčani suproteklog vikenda odigrali svoju treću utakmicu u ovoj sezoni, gostovali su u Elemiru ekipi Rusande, koja zbog radova na svom stadionu mečeve kao domaćin igra u ovom mestu. Konačan rezultat je bio ubedljiv u korist domaće ekipe, 6:2 a strelci za crveno- plave bili su Lakatuš i Cobor. Za Borac su juče nastupili: Kovanov, Samolov, Tomin, Toškov, Barbul, Cobor, Ivančević, Vukmirović, Bogaroški, Grujić i Đorđević. U igru su ulazili V. Medić, Halasev, S. Zečević, Lakatuš i Puhar. Na klupi su bili još S. Gajinov i D. Gajinov.

Po veoma kišovitom i hladnom vremenu za igru, crveno-plavi su pružili jednu neubedljivu partiju protiv favorizovane ekipe Rusande. Sa strane i nije delovalo toliko loše koliko krajnji rezultat govori ali je bolja ekipa domaćina jednostavno iskoristila sve greške gostiju kojih je bilo dosta u prvom poluvremenu. Veoma nesrećno prvo poluvreme rezultovalo je sa četiri gola prednosti u korist domaćina i 3 kartona u korist gostiju.

U nastavku je ritam utakmice nešto slabiji bio, većina igrača sa klupe je dobila šansu ali su ipak viđena još četiri pogotka, po dva na obe strane. Viđena su i dva veoma lepa gola na samom kraju meča a jedan od ta dva pogotka delo je Cobora. Jedino još vredno pominjanja sa ove utakmice je da je svoj debitantski pogodak za seniorski tim postigao Mile Lakatuš.

Težak poraz na drugom gostovanju ove sezone predstavlja opomenu za naredne utakmice. Svaka utakmica je važna bez obzira da li se igrala kod kuće ili na strani pa bi crveno-plavi sa istim maksimalnim pristupom trebali da prilaze svakoj utakmici. U narednom kolu na Lukarelo dolazi ekipa Vojvodine iz Bašaida.