Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 14. kolo

28.03.2021. – 18:00 RK Ub – RK Mačva 33:32 (17:19)

Rukometaši iz Bogatića su poraženi na Ubu od istoimene ekipe rezultatom 33:32 (17:19) i tako nastavili da nižu poraze. U prvom poluvremenu “lisice” su igrale veoma dobro i u par navrata imale i +2. Ub je uvek uspeo da nađe način i vrati na nerešeno a veliki pad koncentracije videli smo pred sam kraj prvog poluvremena gde gosti koriste priliku i odlaze na desetominutni odmor sa +2. Do 42. minuta sve je išlo u smeru baš kao što je želeo Željko Kukić a zatim Ub pronalazi prostor u odbrani Mačve i počinje da rešeta gol gostiju. U 50. minutu dalo se naslutiti kako će proći Mačva na Ubu. Domaćin je poveo 31:27 a 2 minuta pre kraja utakmice imali su 33:30. Dodali su gosti gas ali nije bilo dovoljno da se izvuče makar bod. Kod gostiju Mirko Lukić je postigao 8 golova. Što se tiče domaće ekipe Petar Petrović i Aleksandar Nenadović (igrač utakmice) su bili takođe precizni 8 puta. Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša. Delegat je bila Valentina Stanković iz Niša.

27.03.2021. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Voždovac 2012 35:36 (16:20)

Sivački “panteri” su u svom mestu odigrali veoma turbulentnu utakmicu protiv ekipe Voždovca. Na kraju pobeda je pripala gostima 35:36 (16:20) i sada se nalaze na 4. mestu sa 17 dok je Sivac 5. sa 16 bodova. Da će biti veoma “tvrdo” nagovestio se sam početak gde su se obe ekipe nadmetale u istom ritmu. Egal je trajao do 9. minuta a potom su gosti iz Beograda dodali gas i prvi put imali +2. Do kraja poluvremena nisu dozvolili domaćinu da se približi i na desetominutni odmor se odlazi sa +4. Da su “panteri” majstori za preokret govori situacija iz 41. minuta kada su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist 24:23, ponovo su gosti imali prednost a potom domaćin ponovo prezima primat. Nekoliko grešaka sudija je omogućilo gostima da se konsoliduju i da ponovo steknu prednost. U 56. minutu bilo je 32:35 gde su šanse za Sivac bile minimalne. Nisu se predali te su pokušali da dođu do što boljeg rezultata. Bojan Ćirić je u 59. minutu pozvao minut odmora kako bi spremio svoju ekipu za završni udarac. Odmor nije urodio plodom i poslednje golove postiže domaćin. Na kraju je bilo 35:36. Kod gostiju ponovo je briljirao Nikola Zečević sa 12 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je Lazar Ristić koji je postigao 9 golova. Dobro poznato lice u Sivcu bio je Marko Čabai koji je ponovo rešetao protivnički gol. Ovoga puta je postigao 15 golova što mu je 131. pogodak u ovoj sezoni Super B lige i time je zauzeo 1. mesto na listi strelaca. Utakmicu su sudili Dušan Vasiljević iz Požarevca i Željko Vasiljević iz Beograda. Kontrolu utakmice je vršio Slavoljub Veličković takođe iz Beograda.

28.03.2021. – 17:30 RK Lavovi BP – RK Smederevo 28:28 (13:16)

Rukometaši Smedereva su u prvom delu sezone zabeležili samo jedan poraz, odnosno imali su dva boda manje od maksimalno mogućeg broja. Posle samo tri kola u drugom delu već imaju tri izgubljena boda. Poraz od Jugovića i (ne) očekivan remi sa Lavovima u Bačkoj Palanci. Utakmica je završena rezultatom 28:28, poluvreme 16:13 za ekipu Nenada Martića. Ništa nije nagoveštavalo ovakav razvoj događaja na terenu. Smederevci su u prvom poluvremenu kontrolisali igru i rezultat. Domaćin je, tokom prvog poluvremena, samo jednom imao nerešen rezultat, 7:7. Sa druge strane, Smederevci su u završnici prvog poluvremena imali 16:12 ali su domaći u finišu smanjili na tri gola zaostatka. Kada se očekivala slična slika u nastavku, smederevski rukometaši su stali. Posle samo četiri minuta nastavka bilo je 17:17. Osokoljeni domaćini nastavili su da pogađaju mrežu gola Smedereva i u 53. minutu dolaze do velika četiri gola prednosti 27:23. Smederevci se nisu predavali i na dva minuta pre kraja utakmice stižu do izjednačenja – 27:27. Lavovi su poveli sa 28:27, a onda usledio je pogodak Marjanovića za izjednačenje. U poslednjem minutu Smederevci su imali dve prilike za pobedu. Prvu je propustio Bešir sa desnog krila, a u poslednjim sekundama kapiten Jokić je sa levog krila propustio idealnu priliku da ispravi sve greške iz prethodnog dela utakmice. Njegov udarac završio je na desnoj stativi gola domaćih. Najefikasniji u ekipi Smedereva bio je Marjanović sa 8 pogodaka. Jevđenović je postigao 5, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Bojić i Bešir. U domaćoj ekipi, bolji od ostalih bio je Čupković sa 5 pogodaka. Utakmicu su sudli Zoran Popov i Goran Ristić (Mokrin – Kikinda) dok je delegat bio Boris Vukašinović takođe iz Kikinde. – izvor: Sdsport.

27.03.2021. – 19:00 RK Inđija – RK Morava 25:31 (10:13)

Rukometaši Inđije su u svojoj hali dočekali ekipu Morave iz Velike Plane koja je znatno jača ušla u drugi deo prvenstva. Vredi napomenuti da Inđija na ovoj utakmici nije imala nijednom vođstvo. Egal je trajao svega 10 minuta a potom su Planjani krenuli ofanzivno i do 20. minuta imali 6:10. Zatražio je Predrag Petljanski tajm –aut ali ni to nije urodilo plodom. Tek posle 25. minuta je domaćin zaigrao baš kako zna i smanjio prednost gostiju na -3. Očekivalo se da Inđija napadne u drugom poluvremenu. Aleksandar Kabić je promenio taktiku u svlačionici i Morava posle 15 minuta igre u drugom poluvremenu ima 12:20 gde je moglo da se kaže da će bodovi pripasti gostima. Pokušavao je domaćin na sve načine da priđe Moravi ali su se gosti držali do samog kraja i upisali jako bitnu pobedu. Kod domaćina najefikasniji je bio Milan Baljak sa 7 golova. Po 7 golova u gostujućoj ekipi postigli su Zoran Đurković i Lazar Lazović koji je proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Leskovca. Danijel Stanković i Marjan Stefanović. Delegat je bio Dejan Milenković iz Jagodine.

24.03.2021. – 19:00 RK Jugović – RK Vrbas Petrol 28:23 (12:12)

14. kolo Super B lige “Sever - Centar” su otvorili rukometaši Jugovića i Vrbas Petrola. Posle 60 minuta borbe domaćin je slavio rezultatom 28:23. Iako je Vrbas 11. ekipa, Jugović je imao dosta problema tokom celog prvog poluvremena što govori rezultat 12:12. Situacija se nije promenila ni u drugom poluvremenu gde su izabranici Uroša Elezovića nastavili da muče Jugović. “Crne” minute beleže gosti od 53. pa sve do 59. minuta kada nisu mogli da postignu gol što je domaćin iskoristio i brzopotezno otišao na +6. Na kraju Jugović slavi rezultatom 28:23. Kod gostiju po 5 golova su postigli Radan Kovačević i Stanislav Momić. Domaćin je imao 2 igrača sa po 6 pogodaka (Dušan Mirić i Aleksandar Kočić). Za igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe Borislav Milovanović. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak i Stanislav Milošević (Kragujevac – Jagodina). Kontrolor je bio Miroslav Janković iz Zemuna.

27.03.2021. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Kolubara 24:33 (10:16)

Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja i dalje “stoje” na jednoj pobedi. Ovoga puta poraženi su od lazarevačke Kolubare rezultatom 24:33 (10:16) i tako se približili relegaciji u PRLS “Sever”. Od samog početka “krtice” su nametnule svoj ritam i kako je vreme teklo gol razlika se povećavala. Do poluvremena su gosti “napravili” +6. Održavali su prednost i u drugom poluvremenu. Vladimir Dragićević je omogućio igračima sa manjom minutažom da zaigraju na ovoj utakmici te je na kraju rezultat bio 24:33. Kod domaćina 3 igrača su se upisivala 4 puta u listu strelaca (Jovan Ristić, Đorđe Vujackov i Ivan Spasojev). Kod gostiju 6 puta su bili precizni Vukašin Vujošević i Dušan Panovski koji je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Ivan Mandić iz Petrovaradina i Nemanja Kovačić iz Veternika. Delegat je bila Vera Vraneš iz Novog Sada.