Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 11. kolo

27.02.2021. – 18:00 RK Morava - RK Jedinstvo 42:20 (18:8)

Rukometaši Morave su u svojoj hali u Velikoj Plani ugostili ekipu Jedinstva iz Novog Bečeja i posle 60 minuta igre slavili rezultatom 40:20 (18:8). Pre nego što se nastavilo prvenstvo ekipi morave je “gorelo pod nogama” gde su posegli za pojačanjima. Vratio se trener Aleksandar Kabić i sa tim su došla nova pojačanja. Utakmicu u Velikoj Plani je otvorio igrač Jedinstva Vujackov a potom su Planjani ušli veoma ofanzivno i kako je vreme teklo gol razlika se povećavala. U 18. minutu Morava je imala 10:5 a potom do poluvremena “pravi” 18:8. Znao je Zoltan Ivanica da je Morava u ovoj utakmici favorit i na kraju je morao da se vrati u Vojvodinu bez bodova. Jedinstvo posle 11 odigranih kola ima tek 1 pobedu a ostalo su porazi gde će najverovatnije morati naredne sezone da se preseli u PRL “Sever”. U drugom poluvremenu Morava je dodala gas i postigla ukupno 42 gola. Kod gostiju 4 puta su se upisivali u listu strelaca Jovan Ristić, Đorđe Vujackov i Ivan Spasojev. Najzaslužniji za pobedu domaćina bio je Vladimir Antić koji je tresao mrežu gostiju čak 15 puta (4 iz penala) i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudile Vanja Antić i Jelena Jakovljević iz Beograda dok je delegat bio Dejan Perić iz Pančeva.

13.03.2021. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Ub 31:30 (17:15)

Rukometaši Sivca su u okviru 11. kola Super B lige „Sever - Centar“ upisali veoma važnu pobedu protiv ekipe sa Uba rezultatom 31:30 (17:15). Tokom celog prvog poluvremena „panteri“ su imali prednost koja je u jednom trenutku bila i +3. U 27. minutu su se gosti vratili u utakmicu i izjednačili rezultat (14:14) da bi ponovo izabranici Branka Žeželja dodali gas i na predah otišli sa +2. Drugo poluvreme bilo je veoma zanimljivo. Veoma ofanzivno startuju domaći rukometaši i u 35. minutu imaju 21:16. Brzo su se konsolidovali gosti i u 50. minutu ponovo vraćaju neizvesnost u utakmicu (26:25). Znao je trener gostiju da Sivac neće tako lako predati bodove te je uspeo da izrotira svoju postavu. Na kraju je to bilo nedovoljno gde bodovi ostaju u Sivcu. Kod gostiju 7 puta se u listu strelaca upisao Lazar Žarković dok je kod domaćina standardno dobar bio Marko Čabai sa 10 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Marko Obradović i Vladimir Vučić iz Zrenjanina dok je delegat bila Danijela Kosanović iz Sombora.

28.02.2021. – 17:30 RK Lavovi BP – RK Kolubara 17:24 (7:13)

U SH “Tikvara” odigrana je veoma zanimljiva utakmica 11. kola Super B lige “Sever - Centar” gde su snage odmerili ekipe Lavova iz Bačke Palanke i Kolubare iz Lazarevca koja želi Superligu Srbije. Iako su “krtice” važile za favorita, mladi Lavovi se nisu predali te su pružili sjajnu partiju. Prvih 17 minuta smo gledali egal a potom su izabranici Vladimira Dragićevića dodali gas i do 21. minuta stigli na 5:9. Nisu znali Lavovi kako da zaprete, odbrana u jednom trenutku nije bila na nivou kom je želeo Radovan Karanović da bude te je zbog toga na poluvreme Kolubara otišla sa +6. Ni u drugom poluvremenu Lavovi nisu imali snage za ovakvu ekipu Kolubare te su na kraju morali da završe utakmicu porazom i da priznaju Lazarevčanima da su u ovom trenutku bolji. Kod domaćina najefikasniji sa 7 golova bio je Đorđe Stanojev sa 7 golova dok je kod gostiju Miloš Jovanović postigao 6 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Utakmicu su sudili Ivan Mošorinski iz Novog Sada i Aleksandar Pandžić iz Zrenjanina. Delegat je bio Boris Vukašinović iz Kikinde.

27.02.2021. – 19:00 RK Inđija - RK Mačva 29:22 (15:9)

Nakon totalne promene uprave u Bogatiću posle Jugovića Mačva je poražena od ekipe iz Inđije. Treneri Željko Kukić i Dejan Šobić imaju veoma mladu ekipu koja je poražena ovoga puta od Inđije. Od samog starta vojvođanska ekipa je pokazala “zube” i povela 4:0. Do 17. minuta “lisice” su zaigrale nešto ofanzivnije i smanjile zaostatak na 7:5. Ponovo je sastav Predraga Petljanskog ušao u svoj ritam i do 24. minuta “napravio” 12:6. Već tada je bilo jasno da Mačva ima malo šanse za pobedu u ovoj utakmici. Bilo kako bilo, Mačva je u drugo poluvreme ušla znatno motivisanije  i u par navrata se video voljni momenat ali to nije bilo dovoljno. Na kraju Inđija slavi pobedu rezultatom 29:22 (15:9) i tako se kotira kao 4. ekipa posle 11. kola. Kod gostiju Ivan Radojčić je postigao 12 pogodaka dok je u ekipi Inđije najbolji pojedinac bio Aleksa Miković sa 10 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Vrbasa, Dejan Marković i Borko Boškov. Kontrolu suđenja vršio je Nebojša Grković iz Kaća.

27.02.2021. – 19:00 RK Jugović – RK Voždovac 2012 29:22 (10:7)

Baš kao i u Inđiji rezultat je bio u Kaću. 29:22 ali na poluvremenu nešto manje golova (10:7). Rukometaši Jugovića su u svom “Hramu” ugostili ekipu iz Beograda (Voždovac 2012) i tako upisali 8. pobedu u prvenstvu. Do 20. minuta su se igrači Bojana Ćirića držali i pretili Jugoviću a potom je proradila ekipa Predraga Topića i na poluveme odnosi zalihu od 3 gola. U drugom poluvremenu “palo” je mnogo više golova. Jugović je serijom krenuo u drugom poluvreme (11:8 – 32. minut, 16:8 – 37. minut). Potonule su “lađe” Beograđanima gde povratka nije bilo. Jugović je povećavao gol razliku a buđenje Voždovca je usledilo tek posle 50. minuta što je bilo prekasno. Na kraju zaslužena pobeda sastava iz Kaća. Kod gostiju standardno dobar sa 7 golova bio je Nikola Zečević dok je kod domaćina Marko Dražić postigao 8 i time je bio proglašen za igrača utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Pančeva, Vladimir Jovandić i Marko Sekulić dok je delegat bila Vesna Mandić iz Zrenjanina.

27.02.2021. – 18:00 RK Vrbas Petrol – RK Smederevo 22:27 (11:13)

Vrbas definitivno nije ekipa od prošle sezone. Na 11 mečeva ubeležili su tek 2 pobede i 9 poraza. Smederevski rukometaši nastavljaju sa pobedama. U 12. kolu Super B lige Sever – Centar Smederevci su na gostovanju u Vrbasu pobedili domaći Vrbas petrol sa 27:22, poluvreme 13:11. Momci Nenada Martića slomili su otpor mlade domaće ekipe u drugih 30 minuta. U prvom poluvremenu domaći su uspevali da drže rezultatski priključak, pre svega, zahvaljujući nešto ležernijoj igri Smederevaca u odbrani. U nastavku susreta smederevski rukometaši zategli su odbranu, sevnulo je nekoliko kontri i veoma brzo na semaforu je stajalo 20:15. Marjanović, Jokić, Drobnjak, Bugarinović i ostali iskusnom i rutinskom igrom uspeli su da sačuvaju ovu prednost do kraja utakmice. Kod domaćina najefikasniji je bio Stanislav Momić sa 5 pogodaka dok su u ekipi Smedereva po 6 puta bili precizni Miloš Drobnjak i Nemanja Marjanović. Za igrača utakmice proglašen je Marko Jokić koji je bio precizan 5 puta. Utakmicu su sudili braća Jevtić iz Lazarevca dok je delegat bio Željko Golubović iz Novog Sada.