26.09.2020 Administrator

Vojvodina brani trofej Kupa

Treću godinu zaredom rukometaši novosadske Vojvodine igraće u finalu Kupa „Prof. dr. Branislav Pokrajac“. Aktuelni osvajači triple krune u srpskom rukometu, porazili su šabačku Metaloplastiku 27:21 (12:10) u drugom polufinalu završnog turnira u Zrenjaninu i tako zakazali finalni duel sa pančevačkim Dinamo kao i u Smederevu prošle godine (18 časova, RTS 2).

METALOPLASTIKA – VOJVODINA 21:27 (10:12)
Zrenjanin
METALOPLASTIKA:Dodić, Vorkapić 7, Jevtić, Pisarić, Srdanović 1, Lisica 2, Milovanović, Bomaštar, Aziz Aidi 1, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić, Babić 2, Todorović 3, Brajović 5
VOJVODINA: Kurteš 3, Milić 1, Mirković 2, Pribak 5, Vukovljak, Verkić, Halilbegović, Miljković, Milenković, Arsenić, Rađenović 3, Ratković, Tomić 1, Stanković 7, Nikolić 1, Grozdanić 3
SEMAFOR: 2:2 (6.) 4:8 (19.) 6:8 (22.) 8:12 (28.) 10:16 (36.) 11:18 (38.) 15:20 (43.) 17:25 (51.) 21:25 (56.)

Puno jakih duela na obe strane i nervoze viđeno je na samom startu što i ne čudi s obzirom na dugu pauzu i ulog na ovom meču. O tome najbolje svedoči i mali broj golova u prvih dvadeset minuta (4:8), u igri u kojoj se bolje snašao tim trenera Borisa Rojevića, koji je postigao i par „lakih“ preko Bojana Rađenovića i Nemanje Pribaka.

Desni bek Šapčana Uroš Todorović smanjio je na 6:8, posle čega je usledila serija golova novosadskih krila Stankovića i Rađenovića za 7:12 u 27. minutu. Šapčani, međutim, preko Vorkapića, Brajovića i Babića stižu do 10:12 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena protekao je u dominaciji Novosađana koji ga otvaraju serijom 5:0 (10:17). Povratka u meč Šapčana nije bilo. Serija golova Strahinje Stankovića dovela je tim iz „Slane bare“ do +8 (25:17) u 52. minutu kada je postalo jasno da će Vojvodina u finale.

Vezali su Šapčani četiri gola (25:21, 56.), ali je još jedan gol Grozdanića sa linije sedam metara razbio svaku nadu da bi moglo da dođe do preokreta.

Dinamo prvi finalista Kupa

Pančevački Dinamo je prvi finalista Kupa "prof. dr. Branislava Pokrajca". Pančevci su ponovili uspeh od prošle godine, kada su poraženi u finalu od Vojvodine. Tim trenera Akima Komenića savladao je ekipu Partizana 26:22 (13:9) posle 60 minuta borbe u "Kristalnoj dvorani" u Zrenjaninu.

U finalnom meču u nedelju od 18 časova, Dinamo će se sastati sa boljim iz duela Metaloplastike i Vojvodine.

DINAMO – PARTIZAN 26:22 (13:9)
Zrenjanin
DINAMO: Ivančević 1, Pavlović U 3, Bunjevčević 4, Šotić 7, Kovačević, Jovanović, Pavlović, Pavlović L, Tonić, Distol, Golubović 2, Kostadinović 6(2), Milunović, Vučković 1, Radovanović 14 odbrana, Mitrović 1
PARTIZAN: Dragović 1, Vižlina 1, Bajčeta 1, Grubić, Trnavac 3 odbrane i sedmerac, Jovanović, Gojković, Mandić 1, Mićić 2, Gudurić, Dimitrijević 3, Maksić 7, Cvijetić 1, Petrić 4, Nešić, Milić šest odbrana
SEMAFOR: 4:1 (7.) 6:3 (13.) 9:6 (20.) 10:9 (26.) 14:9 (32.) 17:14 (44.) 20:16 (49.) 23:19 (57.)

Od samog starta Pančevci su nametnuli svoj ritam koji je već posle 13 minuta borbe naterao trenera Partizana Nenada Maksića da zatraži tajm-aut (6:3). Dobru igru u odbrani pomagao je između stativa raspoloženi Nikola Radovanović (14 odbrana), a na visini zadatka bila su krila Šotić i Kostadinović. Serija golova levog krila crno-belih Alekse Maksića približila je Beograđane na 8:6. Iskusni povratnik u redove Partizana Ivan Dimitrijević pogodio je za 10:9 u 26. minutu ali to je bilo i sve od priključka na večerašnjem meču.

Bekovska linija Partizana nije uspela da pruži odgovor na čvrstu odbranu Pančevaca koji su održali prednost do samog kraja (najbliže je Partizan bio u 44. minutu na 17:14).