Adria Tur: Tim drugi finalista

Dominik Tim savladao je Grigora Dimitrova sa 2-0, u trećem kolu grupe B Adria Tura.

U prvom setu gledali smo sjajan tenis. Obojica su bili sigurni na svom servisu. Na kraju je prvi set otišao u taj brejk. I taj brejk je bio izjednačen ali samo na početku. Potom je Tim ušao u seriju te je na kraju sa ubjedljivih 7-2 dobio taj brejk prvog seta.

Na početku drugog seta, Dominik Tim pravi brejk. Međutim, Dimitrovu se ukazala šansa da vrati brejk. Imao je 15-40 ali je Tim vezao tri poena i došao je do 2-0. Dimitrov se nije predao tek tako. Prvo je dobio svoj servis gem a onda je vratio brejk i došao do 2-2. Na kraju je i drugi set otišao u taj brejk.

Tim je vodio 5-4 i imao dva servisa. Međutim, napravio je dvije greške i Dimitrov je došao do set lopte. Dimitrov je servirao ali je Tim forhend vinerom spasio set loptu. Potom je uslijedio spektakularan poen a osvojio ga je Tim i došao je do meč lopte. Austrijanac je meč loptu iskoristio te je sa 8-6 dobio taj brejk.

Dominik Tim tako je došao do trće pobjede u grupi i plasirao se u finale. Rival u finalu biće mu Filip Krajinović.