XS
SM
MD
LG

Poznati sastavi liga na teritoriji FSR Zapadne Srbije

Na sednici Sekretarijata FSRZS usvojene su odluke Izvršnog odbora FSS u vezi sa završetkom takmičarske sezone 2019/20. Tom prilikom su utvrđeni svi sastavi liga za narednu takmičarsku sezonu, ali su određena pitanja i dalje ostala otvorena.

Najuspešniji tim srpskoligaškog "Zapada", čačanski Borac 1926, zasluženo je izborio plasman u Prvu ligu Srbije, dok je iz Srpske lige "Zapad" ispalo čak šest timova. Upravo je ova odluka izazvala najveću polemiku, pa je dogovoreno da se FSS-u uputi zahtev za proširenje Srpske lige "Zapad" sa planiranih 16 na 18 klubova. Sličan zahtev biće podnet i za Podunavsko-šumadijsku zonu, koja se zbog ispadanja većeg broja srpskoligaških klubova sa svoje teritorije našla u velikom problemu.

U Srpskoj ligi "Zapad" će se naredne sezone takmičiti klubovi: Sloga (Požega), Budućnost Krušik 2014, Jedinstvo Ub, Sloga 33, Tutin, Loznica, Sušica, Trepča, Jošanica, Sloga (Kraljevo), Takovo, Smederevo 1924, Železničar (Lajkovac), GFK Sloboda, Gruža i Pomoravlje (VD) - odustalo od takmičenja. 

Šumadijsko-raškoj zoni će se naredne sezone takmičiti klubovi: Šumadija 1903, Vodojaža, Budućnost (Resnik), Korićani, Borac (Drenovac), Real (Podunavci), Bane 1931, Šumadija (Toponica), Apolon 2018, Ras, Novi Pazar 1928, Polet (Ratina), Omladinac (Novo Selo), Radnik (Ušće), Mokra Gora i Proleter (Pečenog).

U Zapadno-moravskoj zoni će se naredne sezone takmičiti klubovi: Budućnost (Arilje), Sloga (Bajina Bašta), Sloga (Sjenica), Jedinstvo Putevi, Jasen, Sloboda (Čačak), FAP, Prijevor, Polet (Ljubić), Lunjevica, Zalatar, Sevojno, Polimlje, Crnokosa, Parmenac i Ariljska rampa. 

U Podunavsko-šumadijskoj zoni će se naredne sezone takmičiti klubovi: Proleter Mihajlovac, RSK, Mladi radnik 1926, Šumadija (Aranđelovac), Pomoravlje 1946, Aranđelovac 1979, Zvižd, Rudar (Stamnica), Borac 1932, Napredak (Markovac), Petar Dobrnjac, Karađorđe (Topola), Sloga 1924, Đerdap (Golubac), Jasenica 2017 i Sloga (Milatovac).

U Kolubarsko-mačvanskoj zoni će se naredne sezone takmičiti klubovi: Mačva 1929, Rađevac, Sloga (Bogosavac), Borac (Lešnica), Radnički (Valjevo), Drina (Ljubovija), Radnički Stobeks, Vrelo sport, Zadrugar, Ribnica, OFK Divci, Mladost (Prnjavor), Spartak 1924, Mladost (Dračić), Rubibreza i Mladost (Donji Dobrić).


Budućnost Krušik 2014 : Jedinstvo
RSK : Loznica
Takovo : Mačva 1929
Mokra Gora : Sloga (P)
Tutin : Sloga (K)
Šumadija (A) : Sušica
Borac 1926 : Trepča
Proleter Mihajlovac : Jošanica
Mladi radnik 1926 : Sloga 33
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Borac 1926 19 16 2 1 50
2 Sloga (P) 19 11 3 5 36
3 Budućnost Krušik 2014 19 10 6 3 36
4 Jedinstvo 19 11 2 6 35
5 Sloga 33 19 10 2 7 32
6 Tutin 19 9 4 6 31
7 Loznica 19 9 4 6 31
8 Sušica 19 9 3 7 30
9 Trepča 19 8 5 6 29
10 Jošanica (-1) 18 8 4 6 27
11 Sloga (K) 19 6 4 9 22
12 Takovo 19 6 1 12 19
13 Proleter Mihajlovac 19 5 3 11 18
14 RSK 19 5 3 11 18
15 Mačva 1929 19 4 5 10 17
16 Mladi radnik 1926 19 4 5 10 17
17 Šumadija (A) 19 4 4 11 16
18 Mokra Gora 18 3 4 11 13