Sloga nadvisila neugodni Tutin

Važna tri boda protiv Tutina - detalj sa jedne Sloge utakmice na Gradskom stadionu

Važnu pobedu ostvarili su fudbaleri Sloge protiv veoma dobre, čvrste i kvalitetne ekipe Tutina. U prvih 45 minuta domaći su imali inicijativu, ali su prve šanse imali gosti. Posle kornera sa leve strane u prilici je bio korpulentni Bursać, ali je Pantović još jednom potvrdio da je ovo njegova polusezona. Nedugo zatim kolosalnu šansu imao je Petrović, ali je pogodio spoljni do mreže. Na drugoj strani pokušavali su domaći da probiju bedem ispred Nićiforovića i to im je umalo pošlo za rukom u 44. minutu. Andrić je izašao sam ispred vratara Tutina, imao je na drugoj stativi Babića, ali se odlučio da sam završi akciju i nije bio precizan.

Drugo poluvreme je počelo idealno po „bele“. Filigranska akcija po desnoj strani, Vulić je sjajno centrirao,a Babić se poklonio za vođstvo Sloge. Od tog trenutka krenula je velika borba na svakom delu terena, gosti su bili angažovaniji, probali su preko Đakovca, Rakića i Šarca da dođu do izjednačenja, ali je svaki put Pantović reagovao kao panter. Najlepši detalj meča je odlična šut sa dvadesetak metara Petrovića i parada za fotoreportere Pantovića koju je izvadio loptu iz samog roglja. Na drugoj strani Babić je posle tečne akcije „belih“ ponovo matirao golmana gostiju, ali je dosuđena ofsajd pozicija napadača Sloge. Filipović je imao zicer, izašao je sam ispred Nićiforovića, ali je šutirao pred gola. U 86. minutu Sloga je imala korner, stvorila se guižva, lopta se odbijala kao u blijaru, da bi je štoper domaćih Lekić sproveo na pravo mesto za konačnih 2-0 i četvrtu prvenstvenu pobedu, drugu na Gradskom stadionu ove polusezone.

SLOGA (KV) – TUTIN 2 – 0 (0 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 150 Sudija: Dejan Dimitrijević (Smederevo) 7 Pomoćne sudije: Andrija Gojaković i Nikola Obradović 7 Strelci: Babić u 49. i Lekić u 86. minutu Žuti kartoni: Popadić, Petković, Račić, Čolić (Sloga), Rakić, Dedeić, Ragipović, Šarac (Tutin). Igrač utakmice: Miloš Lekić (Sloga).

SLOGA: Pantović 8, Gušani 7,5, Vulić 7,5, Lekić 8, Grujić 7 (Čamagić 7), Filipović 7,5 (Sekulić -), Popadić 7,5, Babić 8, Petković 8, Andrić 7,5 (Čolić 7), Račić 8.

TUTIN: Nićiforović 7, Petrović 7, Đakovac 7,5, Bursać 7,5, Rakić 7, Bihorac 7, Lazović 7, Dedeić 7, Ragipović 7, Skenderović 7 (Nikolić 7,5), Šarac 7,5 (Hadžibulić -).

Jedinstvo 0 : 1 Budućnost Krušik 2014
Loznica 1 : 0 RSK
Mačva 1929 3 : 0 Takovo
Sloga (P) 3 : 0 Mokra Gora
Sloga (K) 2 : 0 Tutin
Sušica 2 : 0 Šumadija (A)