Jedinstvo iznenadilo Brodarac

Veoma zanimljiva utakmica danas na starom sajmištu, pobedio je srećniji i spretniji gost iz Surčina. Domaći su mogli povesti već posle 50 sekundi, Injac je glavom spustio loptu na peterac natrčao je Bacanović i šutirao pravo u vratara. Na drugoj strani u 3. minutu Popović je izbacio Jerovića samog i on loptu šalje pored nemoćnog Dragićevića za vođstvo Jedinstva 1:0.

Igrao se 16. minut kada je nesmotreno u šesnaestercu gostiju oboren Bacanović i glavni sudija Stefanović je pokazao ispravno na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Injac. Brodarac je posle postignutog gola pojačao pritisak na polovini Jedinstva i to ih umalo nije koštalo u 22. minutu, Jerović je protrčao kroz proređenu odbranu domaćih i kada se našao oči u oči sa vratarom domaćih lobovao ga, ali je prebacio i gol.

Sledeću priliku iz kontranapada gosti nisu propustili da realizuju. Posle akcije Rankovića i Stojanovića u 30. minutu ovaj drugi je loptu poslao ispod vratara u mrežu. Brodarac uzvraća u 39. minutu kada Injac šutira glavom sa 7-8 metara, ali tik kraj stative. Poslednju priliku za promenu rezultata je imalo Jedinstvo u 43. minutu. Popović je opalio po lopti sa oko 25 metara, ali se isprečila stativa.

Brodarac je u nastavku vršio veliki pritisak na gol Jedinstva, a mladi Karaklajić je u dva navrata svojim šutevima u 46. i 58. minutu opasno ugrozio vratara gostiju. U 65. minutu je brzonogi Karaklajić sjajno uposlio Vukosavljevića  na 3-4 metara od gola, ali je njegov udarac izblokiran.  Koliko je gost opasan iz kontranapada videli smo u sledećem minutu, Milenković je prošao pored nekoliko igrača domaćih, ušao u kazneni prostor i kada se spremao da zada završni udarac u zadnjem trenutku izblokiran. Isti igrač je bio asistent u 73. minutu, ali je udarac Jerovića zaustavio vratar domaćih  Dragićević.

Brodarac nastavlja sa napadima, a gosti da propuštaju velike prilike kao što je bila u 87. minutu, ponovo je Milenković bio neprecizan sa desetak metara. Igrao se treći minut nadoknade vremena kada je Bacanović mogao doneti izjednačenje, bio je najviši u skoku posle udarca iz ugla, ali je loptu sa par metara poslao pored stative.

BRODARAC - JEDINSTVO 1:2 (1:2)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Šoškić Tihomir. STRELCI: Injac 17.min (k.u.) (Brodarac), Jerović 3.min i Stojanović 30.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Kojić (Brodarac), Rajković i Turkalj (Jedinstvo).
BRODARAC: Dragićević, Janković (Radenović), Stajić, Kojić, Nikolić, Aleksić, Puzović (Ristić), Bacanović, Injac (Vukosavljević), Ilić, Karaklajić.
JEDINSTVO: Prodanović, Rajković, Vitorović, Maksimović, Čermelj, Turkalj, Jerović (Milinković), Popović, Ranković (Baždarević), Milenković, Stojanović.

Radnički (O) 1 : 0 Radnički (NB)
Lokomotiva 1 : 2 OFK Mladenovac
Zvezdara 2 : 1 BSK Borča
Brodarac 1 : 2 Jedinstvo
IMT 4 : 1 Sremčica
Stepojevac Vaga 1 : 1 Crvena zvezda