Čukarički pobedom u Inđiji stigao na drugo mesto na tabeli

Čukarički pobedom u Inđiji stigao na drugo mesto na tabeli-MarkoDocić,MiroslavBogosavac-

Čukarički je boljom igrom u drugom poluvremenu ostvario devetu pobedu u Super ligi, na gostovanju Inđiji – 3:1. Ovim trijumfom Brđani su preskočili Vojvodinu, pa su sada na drugoj poziciji, sa četiri boda manje od lidera Crvene zvezde, a pred derbi protiv Partizana na Banovom brdu (sreda, 15,30 časova).

U prvom poluvremenu izabranici Aleksandra Veselinovića imali su dosta problema da probiju bedem ispred gola domaćina, koji je očigledno bio motivisan dolaskom novog trenera Aleksandra Janjića. Posle početne inicijatice gostiju, Inđija je sredinom poluvremena uspostavila ravnotežu, u pojedinim momentima bila je i za nijansu bolji rival.

Ipak, nekoliko prilika viđeno je u prvih 45 minuta. Prve dve imao je Čukarički, najpre je u petom minutu na odbijenu loptu na 30 metara natrčao Luka Stojanović, šutirao je iz prve, ali je bio za malo neprecizan. Tri minuta kasnije još jedna dobra akcija Brđana, šutirao je Tedić sa 15-tak metara, iskosa, gotovo sa ivice šesnaesterca, ali je i on bio neprecizan.

U 16. minutu udarac je oprobao i Birmančević, šutirao je sa 20-tak metara, uz malo poteškoća Stanivuković je uspeo da odbrani. Tek u 24. minutu prvi pokušaj Inđijaca, Kajević je izgubio loptu na sredini terena, tražio je i prekršaj, sevnula je kontra domaćina, Bastajić je lepo ciljao sa 25 metara, bio je za malo neprecizan. Usledio je period igre uglavnom između dva šesnaesterca, bez izglednih šansi do kraja prvog poluvremena.

U nastavku, Čukarički je bio daleko bolji rival. Sve je krenulo od 53. minuta, kad je Luka Stojanović odlično uputio loptu ka Birmančeviću, žestoko je kiksirala odbrana Inđije, a Čermelju nije preostalo ništa drugo nego da obori u šesnaestercu mladog reprezentativca Srbije. Kapiten belo-crnih Docić bio je siguran realizator najstrože kazne – 0:1.

Deset minuta kasnije sjajna solo akcija Birmančevića, progurao je loptu između trojice igrača, potom lepo centrirao ka Stojanoviću, ali je ovaj iz izgledne prilike šutirao preko gola. U 65. minutu još jedna prilika za Brđane, posle centaršuta Kovača sa desne strane Endijae je loptu zahvatio glavom, ali je iz neposredne blizine šutirao pored gola Inđije.

Četiri minuta kasnije na mukama je bio golman Brđana Petrović, ali je maestralno intervenisao posle šuta Milosavljeva glavom, izbio je loptu u korner. Kazna je domaće stigla već u 70. minutu, Bogosavac je krenuo u napad , na 25 metara od gola rivala odlučio se za solo prodor, jedan odbrambeni igrač Inđije ga je napucao, uz malo sreće reprezentativac Srbije izašaoje sam "oči u oči" sa golmanom Stanivukovićem, savladao ga je preciznim udarcem sa 12 metara – 0:2.

Kako se meč bližio kraju tako su Inđijci postajali sve opasniji. U 81. minutu su imali odličnu priliku da se vrate u meč, Brana Ilić je izašao sam ispred golmana Petrovića, koji mu je skinuo zicer, a potom mu se bacio u noge i uhvatio "živu loptu". Tri minuta kasnije mogao je sve da reši omladinski reprezentativac Srbije Vidosavljević, šutirao je sa 20-tak metara, lopta je prohujala pored leve stative gola Inđije. Uspela je Inđija da smanji rezultat u 90. minutu, spretni Dimitrov je vrhom kopačke zakačio loptu i prevario Petrovića – 1:2.

Inđijci su potom krenuli svim silama u napad, ali su primili i treći gol. Vidosavljević je u poslednjem, četvrtom minutu nadoknade prelepo zalomio čuvara, potom i šutirao, lopta je u ruku pogodila Vidića, nije bilo nikakve dileme za sudiju Čolovića. Odgovornost je ponovo preuzeo Docić, ponovo je kapiten Čukaričkog prevario Stanivukovića – 1:3.

Inđija – Čukarički 1:3 (0:0)

Strelci: 0:1 - Docić u 53. iz jedanaesterca, 0:2 - Bogosavac u 70, 1:2 - Dimitrov u 90, 1:3 - Docić u 90+4. minutu iz jedanaesterca.

Stadion: „FK inđija“. Gledalaca: 400. Sudija: Dragan Čolović. Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Srđan Minić. Žuti kartoni: Čermelj, Bjeličić, Vidić (Inđija).

INĐIJA: Stanivuković, Bjeličić, Bosančić (od 74. Dimitrov), Bastajić, Janković, Rogan, Tomić (od 60. Milosavljev), Čermelj, Rajevac (od 64. B. Ilić), Josović, Vidić.

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Tedić, Kajević (od 57. Endijae), Puškarić, Stojanović (od 88. Aleksić), Bogosavac, Ćirković, Šapić, Kovač, Birmančević (od 76. Vidosavljević).

Vojvodina 2 : 2 Javor Matis
Inđija 1 : 3 Čukarički
Partizan 4 : 0 Spartak ŽK
Mačva 0 : 1 Mladost
Napredak 1 : 1 Voždovac
Rad 1 : 2 Radnički (N)