Poraz plavo-belih na Novom Beogradu

U možda i najslabijoj pruženoj partiji ove jeseni Ofkovci su poraženi od lidera na tabeli, ekipe IMT-a, sa 2-0. Nadanja i planovi plavo-belih da dobrom igrom i rezultatom u direktnom duelu sa glavnim rivalom u borbi za viši rang može doći na sam vrh tabele nisu ostvareni jer su igrači sa Karaburme na ovom meču imali totalno podređenu ulogu na terenu!

Na ovoj utakmici plavo-beli ponovo nisu mogli da računaju na vođu navale, Milovanovića, te štopera, Kukoljca, a trener Kuzmanovski se odlučio za određene rokade u timu pa tako nismo videli standardne, Mirkovića i Bogdanovića, njihova mesta su zauzeli Nedeljković, odnosno Bačvanski, a na štoperskoj poziciji igrao je mladi Aleksić.

Na stadionu se po jakom suncu okupilo oko 500 gledalaca koji su, na žalost gostiju, a radost domaćih navijača videli uigrani tim u crvenim dresovima sa pozitivnom hemijom među igračima i plavo-beli koji je na ovom meču bio bez ideje i bilo kakve koncepcije.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako je IMT u par situacija umalo zatresao mrežu gostiju sa karaburme. Istakao se golman Vraneš. U drugom poluvremenu Traktoristi krunišu terensku inicijativu i atake ka golu plavo-belih i pogocima u 50. i 68. minutu utakmice i zasluženo osvajaju nova tri boda.

Radnički (O) 1 : 1 OFK Mladenovac
Radnički (NB) 0 : 2 BSK Borča
Lokomotiva 1 : 1 Jedinstvo
Zvezdara 2 : 1 Sremčica
Brodarac 3 : 2 Crvena zvezda
IMT 2 : 0 OFK Beograd
Stepojevac Vaga 2 : 0 GSP Polet Dorćol
TEK Sloga 2 : 1 Teleoptik