Respekt prema rivalima umanjio bodovni saldo

Novi-stari srpskoligaš OFK Mladenovac, prešao je težak put do sadašnjih pozicija.  Za šest godina prešli su trnovit put, od opštinske do Srpske  lige. Protekla četiri kola bila su svojevrsan ispit i test da bi se videlo kolike su mogućnosti postojećeg sastava. Skroman bodovni saldo, tri boda, tri remija, poraz i još bez pobede i postignutog gola, bilans je koji ne raduje ali predstavlja dobru  osnovu da se odlučnije krene u sakupljanju bodova. Sa trenerom Milošem Višnjić imali smo sadržajan,  iskren i na momente emotivan razgovor. Poznati stručnjak je pre dva meseca došao na kormilo kluba i detaljno nam obrazlaže svoja zapažanja i utiske.

- Za nas je Srpska liga nepoznanica. Tek je nekolicina osetila draž igranja u ovom rangu a o dojučerašnjim omladincima i da ne govorim. Imali smo prevelik respekt prema protivnicima, kao da se uvukao izvesni strah, šta li je? I to kao da je bila kočnica koja nas je sputavala da se više iskažemo. Konstituisali smo se tek sedam dana  pre prvenstva i vidi se da nam  treba  vremena da se uigramo i  naviknemo jedni na druge – objašnjava Višnjić.  Gledajući igrače, veli, stičem utisak da je prošao period adaptacije,  shvatili su šta ih očekuje u nastavkui da će na pozitivan način pristupiti predstojećim obavezama.

Ako bi rezimirali učinak Mladenovčana, vidi se da je bilo prostora da se uzme koji bod više. Premijera pored Ibarske magistrale, u Stepojevcu protekla je bez golova mada su gosti bili bliži pobedi. Šta reći o kiksu protiv ,,energetičara’’ iz Vlikih Crljena. TEK je rano, u šestom minutu poveo i tad je, uslovno rečeno, završena utakmica? Još jedan meč bez golova i realizacije odigran je u Zemunelu. Utakmica je bila otvorena, sa šansama na obe strasne, i da je recimo rezultat na kraju glasio 4:4, ne bilo nezasluženo.   .Sa jednim od najstarijih srpskoligaša Dorćolom u Mladenovcu su ponovo mreže mirovale, mada je domaćin u dva navrata pogodio stativu, imao  poništen gol...

Odlazak na Karaburmu u narednom kolu za Mladenovac  predstavlja najteže gostovanje ove jeseni. - OFK ima moćan i po kvalitetu sastav koji bi mogao odgovoriti obavezama igranja, ne u Prvoj, već Superligi Srbije. Nećemo istaći belu zastavu i obećavam ,,romatičarima’’ da ćemo biti tvrd orah – poručio je provereni stručnak, koji je pre Mladenovca radio u Šumadiji iz Jagnjila i Sopotu.

-Težiću uvek da moji igrači od prvog minuta pruže najviše i zadovlje fudbalski auditorijum, da navijači shvate da nisu uludo potrošili 90 minuta zabavljajući se na tribinama, već da su videli 11 momaka koji su izgarali i dobro natopili znojem svoje dresove. Ako tako bude, ubeđen sam da će svaki igrač kad se pogleda u ogledalo spokojan leći u krevet i prepustiti se mirnom snu- zaključio je pomalo nadahnuto trener Miloš Višnjić.

Crvena zvezda 1 : 1 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 2 Sremčica
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Jedinstvo
Teleoptik 0 : 0 BSK Borča
TEK Sloga 2 : 1 OFK Mladenovac
Stepojevac Vaga 0 : 0 Radnički (NB)
IMT 7 : 1 Lokomotiva
Brodarac 0 : 5 Zvezdara