Grafičar na vrhu preko Novog Pazara

Derbi kola između 2. i 3. plasiranog tima Prve lige Srbije je odigran po sunčanom i veoma prijatnom vremenu za igru. Obe ekipe su ušle u utakmicu sa puno respekta te se u prvom poluvremenu vodila uglavnom rovovska bitka između dva šesnaesterca.

Domaći su u prvih 45 minuta propustili dve lepe prilike. Samo što je počeo susret Marong je, posle nekih tridesetak sekundi, izašao sam ispred gostujućeg vratara Divca, ali je šutirao pravo u njega. U 42. minutu je Gavrić sjajno pronašao u petercu Vidića, ali je njegov udarac glavom završio zamalo iznad prečke.

U drugom poluvremenu smo gledali puno otvoreniju igru sa obe strane i sijaset prilika koje su propustili domaći igrači. Prvu je imao vihorni Stanojev u 49. minutu kada je u slalomu nanizao tri igrača, izašao sam ispred Divca, ali mu je završnica bila slaba i vratar je odbranio njegov udarac. Uzvratili su gosti u 58. minutu posle greške Fićovića na nekih 30 metara od svog gola, Vusljanin se našao u idealnoj prilici da dovede Novi Pazar u vođstvo, ali nije uspeo da realizuje ovaj poklon.

Grafičar nastavlja sa brzim napadima preko boka i posle jednog takvog u 64. minutu Dabić je sjajno centrirao, Vidić se našao sam ispred vratara, tukao glavom, ali je Divac sjajnom intervencijom otklonio opasnost. Isti scenario samo 4 minuta kasnije sa srećnim epilogom po domaćina. Ponovo je Dabić centrirao sa desne strane i opet se Vidić našao sam u skoku, ovaj put je bio uspešan za vođstvo Grafičara od 1:0.

Do kraja susreta Novi Pazar jalovo napada, a Grafičar iz brzih kontranapada propušta još dve idealne šanse. Šut Stanojeva sa ivice kaznenog prostora u 78. minutu završava tik pored desne stative, a dva minuta kasnije Marong izlazi sam ispred Divca koji ponovo izlazi kao pobednik.

Ovom pobedom Grafičar je makar na tri sata zaposeo vrh tabele, jer lider Metalac svoju utakmicu igra u večernjem terminu. Treba čestitati treneru Miliji Žižiću i njegovim igračima, jer su pravo ovosezonsko otkrovenje u Prvoj ligi Srbije i kao debitanti su pozitivno iznenadili sve, svojom igrom, pristupom i naravno pobedama.

GRAFIČAR – NOVI PAZAR 1:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić – jug veštačka trava. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Matić David. POM.SUDIJE: Živković Marko i Lovre Ilija. STRELAC: Vidić 68.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Stanojev i Kukuličić (Grafičar), Selimović i Novalić (Novi Pazar).

GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar, Stojić, Marjanović, Vidić, Gavrić (Panović), Marong (Kukuličić), Dabić, Fićović, Vukadin (Santrač).

NOVI PAZAR: Divac, Biševac (Hot), Vusljanin, Rubežić, Plojović, Selimović, Pejaković (Alivodić), Milanović, Marovac, Đokić, Novalić (Bubalo).

Metalac 0 : 1 Smederevo 1924
Sinđelić 0 : 0 Radnički 1923
Zlatibor 1 : 0 OFK Bačka
OFK Žarkovo 0 : 0 Dinamo
Trayal 1 : 1 Kabel
Kolubara 1 : 0 Radnički (P)