KLS: OKK Beograd do pobede nakon produžetka, slavili Mladost i Borac

Košarkaši OKK Beograda savladali su na svom parketu učesnika ABA2 Lige, ekipu Vršca nakon produžetka rezultatom 103:92. Mladost iz Zemuna je uspela da upiše vrednu pobedu protiv Metalca u gostima - 94:98, dok je Borac iz Čačka savladao Vojvodinu u gostima rezultatom 87:96.

Prvi duel subotnjeg programa Košarkaške lige Srbije odigran je u Beogradu gde je domaći OKK Beograd ugostio Vrščane. Bio je to susret dva tima koja su na potpuno suprotnom kraju tabele - OKK Beograd je tek u prethodnom kolu zabeležio prvi poraz, dok je Vršac imao skor 2-3. Ipak, imali smo prilike da gledamo pravi egal, pošto tokom čitavog regularnog dela susreta nijedna od ekipa nije uspela da se odlepi na više od šest poena prednosti. Vrščani su mogli da dođu do pobede, da su imali više koncentracije u završnici susreta kada su vodili 78:84 na dva minuta pred kraj susreta. Ušlo se u nervoznu završnicu, a produžetke za OKK Beograd su uspeli da izbore Miljenović i Veljković napravivši seriju 9-3. U dodatnih pet minuta, ekipa Vršca je pala i OKK Beograd je slavio ubedljivu pobedu.

Metalac je nastavio da servira neprijatna iznenađenja svojoj publici u Valjevu, pošto se nakon šest odigranih kola nalazi zakucan za dno tabele sa skorom 1-5. Bodove iz Valjeva odnela je ekipa Mladosti iz Zemuna koja je prekinula seriju loših rezultata. Tesan susret smo imali priliku da gledamo u Valjevu, a ekipa Mladosti je tek u poslednjoj deonici uspela da stekne kapitalnu prednost koju je sačuvala do kraja meča. Nerandžić je odigrao svih 40 minuta za Metalac i zabeležio 32 poena, dok su se u gostujućoj ekipi istakli Trifunović sa 24 i Erik Dejvis sa 23 poena.

Poslednji meč današnjeg programa igran je u Novom Sadu gde je domaća ekipa Vojvodine dočekala do sada neporaženu ekipu Borca iz Čačka. Pružila je domaća ekipa solidan otpor favorizovanim gostima, naročito u prvom poluvremenu, ali je Borac uspeo da slomi otpor sredinom trećeg kvartala i odlepi se na dvocifrenu prednost koja je u jednom trenutku iznosila 17 poena. Do kraja, Vojvodina je uspela da ublaži poraz, pa je rezultat glasio 87:96. Najefikasniji kod domaćih bio je Dželetović sa 23 poena, dok se u Borcu istakao Đoković sa 19 uz Kočovića koji je postigao 17 poena.

Košarkaška Liga Srbije - šesto kolo:

petak:
Dunav - Tamiš Petrohemija 83:82

subota:
OKK Beograd - Vršac 103:92 (nakon produžetaka)
Metalac - Mladost Admiral 94:98
Vojvodina - Borac 87:96

nedelja:
Novi Pazar - Zlatibor Čajetina (18:00)
Dynamic VIP Pay - Spartak Subotica (18:00)
Beovuk - Sloboda Užice (18:30)

Tabela KLS: Borac (+1) 6-0, OKK Beograd (+1) 5-1, Dynamic VIP Pay 4-1,  Novi Pazar 4-1, Vojvodina (+1) 3-3  Dunav (+1) 3-3, Spartak Subotica 3-2, Tamiš Petrohemija (+1) 2-4, Mladost Admiral (+1) 2-4, Vršac (+1) 2-4, Metalac (+1) 1-5,  Zlatibor Čajetina 2-3, Sloboda Užice 1-4, Beovuk 1-4

Tekst pripremio: Srđan Todorović

Vojvodina 114 : 103 Spartak
Zlatibor 87 : 71 Vršac
Sloboda 92 : 86 Mladost
Tamiš 66 : 83 Borac
Dunav 95 : 67 Metalac
Beovuk 72 62 : 117 OKK Beograd
OKK Novi Pazar 83 : 71 Dynamic VIP PAY