KLS: Mladost zatvorila deseto kolo pobedom nad Beovukom!

Košarkaši Mladosti iz Zemuna savladali su ekipu Beovuka u direktnom okršaju dva rivala sa samog dna tabele Košarkaške lige Srbije rezultatom 72:80. Meč nije obilovalo kvalitetom, ali su bolju igru definitivno prikazali Zemunci i zasluženo odnose dva boda kući sa ovog meča.

Beovuk - Mladost Admiral 72:80 (19:24, 11:20, 24:13, 18:23)

Hala: SC "Šumice"
Poseta: 150
Sudije: Uroš Nikolić, Ivan Stefanović, Vojkan Živković

Beovuk: Živanović 21, Karalić 18, Grušanović 15, Riboškić 9, Drljan 5, Čabarkapa 4
Mladost Admiral: Dejvis 17, Tanasković 15, Novaković 13, Trifunović 8, Karadžić 8, Tadić 7, Nikolić 4, Stanković 4, Mikavica 4

Paradoksalno, meč je krenuo u veoma jakom ritmu koji su nametnule dve ekipe. Daleko bolje se tom stilu prilagodila ekipa Mladosti, koja je na početku meča bila gotovo nepogrešiva pri šutu sa distance. Redom su trojke pogađali Tadić, Novaković i Karadžić, pa su Zemunci vrlo brzo stekli deset poena prednosti - 6:16. Beovuk se pridigao nakon lošeg početka i predvođen Mladenom Grušanovićem došao do izjednačenja na oko dva minuta pred pauzu. Ipak, domaći su ponovo ušli u prazan hod, nanizali par grešaka i dozvolili gostima da na odmor odu sa "plus pet" - 19:24.

Miloš Čabarkapa izvodi slobodna bacanja, FOTO: Privatna arhiva

Druga četvrtina donela nam je pravo mučenje u igri oba tima koji su kombinovano u prvih šest minuta ove deonice postigli svega trinaest poena. Kada je Miloš Čabarkapa ponovo približio svoj tim na "minus dva" na oko četiri minuta do kraja poluvremena, niko u hali se nije nadao da će domaći toliko pasti u igri i da će do pauze postići još samo dva poena. Gosti su se ipak konsolidovali na kraju ove deonice i napravili seriju 14-2, pa su na poluvremenu imali ogromnu rezultatsku zalihu od četrnaest poena - 30:44.

Velika nervoza osećala se među igračima Beovuka kojima ništa nije polazilo od ruke, a njihov trener je konstatno pokušavao nešto da preokrene u njihovoj igri. Konačno su uspeli da krenu sa "mrtve tačke" u trećoj deonici - serijom 12-1 u poslednja četiri minuta ove deonice, Beovuk je uspeo da priđe Mladosti na svega tri poena pred poslednju četvrtinu - 54:57.

U poslednjoj četvrtini viđena je potpuno ravnopravna borba oba rivala, pa niti je Beovuk uspeo da se približi ekipi Mladosti, niti su Zemunci uspevali rezultatski da se odlepe i stave tačku na ovaj meč. Na oko tri minuta pred kraj Stevan Živanović imao je priliku da prvi put nakon prve četvrtine dovede Beovuk do izjednačenja, ali je promašio slobodno bacanje. Potom je Grušanović doveo domaće na "minus jedan" minut i po pred kraj, ali to je bilo sve od ekipe Beovuka na ovom meču. Usledili su poeni Tanaskovića i Dejvisa, koji su rešili ovaj meč i doneli Mladosti zlata vrednu pobedu u borbi za opstanak u Košarkaškoj ligi Srbije - 72:80.

Beovuk u narednom kolu očekuje izuzetno težak meč protiv ekipe Borca u Čačku, dok će Mladost pokušati da veže drugu pobedu protiv ekipe Dunava iz Starih Banovaca koja još uvek nema pobedu u gostima.