Dinamična Sloga

Još jednom najefikasniji - Đorđe Simeunović košarkaš Sloge u akciji

Pogled na tabelu jasno je upućivao da je duel Sloge i beogradskog Dinamika predstavljao derbi začelja 8. kola AdmiralBet KLS. Bolje su meč počeli Beograđani, Šljivančanin i Radošić su doneli vođstvo 8-3 iskoristivši forisiranje šuta za tri poena kod Sloge. U tom elementu Kevin Kangu je imao četiri pormašaja iz isto toliko pokušaja. U 6. minutu poenima Kovačevića, Sloga je prvi put povela 10-9, a mnogo dobre energije domaćinu je doneo Mikavica. Do kraja prve četvrtine dve trojke Nikole Stefanovića donele su „belima“ šest poena prednosti 22-16. Domaći su i na početku druge četvrtine čuvali prednost, ali su puleni Saše Nikitovića uspeli preko Šljivančanina i vrlo razigranog Radošića da načine preokret. Igrao se 14. minut,a na semaforu je stajalo 25-26. Do kraja ove četvrtine gledali smo rezultatske preokrete, Stefanović je bio Slogin „iks faktor“ i serijom poena vratio joj vođstvo u finišu ovog dela igre. Ipak, Pen je uspeo da poenima 2+1 smanji zaostatak Dinamika na samo poen 39-38. U trećoj četvrtini Pen i Šljivančanin su režirali rezultatski preokret i vođstvo Dinamika od četiri poena prednosti.

Sloga je u ovom delu igre imala problema u organizaciji napada, ali je zahvaljujući momcima sa klupe Saviću i Petroviću stigla do izjednačenja i novog vođstva u 28. minutu, 57-55. Odličnom odbranom u završnici ovog perioda Sloga je podigla prednost na 63-55, Petrvoić je bio nepogrešiv sa linije penala,a Mikavica iz tranzicije doneo najveću preddnost svom timu. Dinamik je zahvaljujući Paunoviću koji je pogodio troju smanjio zaostatak na kraju ovog perioda na 65-60. U 33. minutu Slogha je stigla do prve dvocifrene prednosti, posle poena Matovića sa linije penala na semaforu je stajalo 73-63. Ali, daleko od toga da je meč bio rešen. Pen i Šljivančanin su režirali seriju Dinamika 12-4, ponovo se igralo na jednu loptu,a kada je Šljivančanin pogodio novu trojku za vođstvo Beograđana 79-81, dva i po minuta pre kraja meča, klupa Kraljevčana tražila je predah. Na 38 sekundi pre kraja gosti su vodili 81-80, sledila je burna završnica. Mikavica je sa linije penala doneo Slogi vođstvo 82-81,a Dinamik reagovao tajm autom. Napad Dinamika kreirao je Šljivančanin, agresivni Stefanović mu je izbio loptu, Petrović spojio Mikavicu sa košem i četiri sekunde pre kraja Sloga je imala 84-81. Nisu uspeli gosti da pogode trojku, pokušao je Blagojević i vredni bodovi ostali su kraj Ibra.

Trener košarkaša Sloge Marko Dimitrijević na tajm autu

SLOGA – DINAMIK BALKAN BET 84 – 81 (22-16, 17-22, 26-22, 19-21)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 600 Sudije: Tomić, Marković, Manojlović

SLOGA: Petrović 6, Kovačević 8, Savić 6, Matović 6, Mikavica 13, Stefanović 15, Jordović, Kangu 3, Krsmanović 8, Simeunović 15, Stamenić 4, Marjanović

DINAMIK: Ristić 5, Radošić 16, Paunović 17, Blagojević 4, Agoč, Šljivančanin 18, Šulović, Malešević, Joksimović 4, Tadić, Pen 17, Ponjavić

Sloga 84 : 81 Dynamic BalkanBet
Zlatibor Gold gondola 101 : 91 Metalac
Tamiš 84 : 94 Vršac
OKK Novi Pazar 73 : 78 Spartak
Joker 68 : 76 Vojvodina mts
Sloboda 84 : 91 Mladost MaxBet