Prijateljska utakmica: Polet – Sloboda 0:2

Zanimljiva utakmica između Poleta, lidera Opštinske lige Inđija – Stara Pazova i Slobode iz Donjeg Tovarnika, koja će u nastavak Sremske lige ući sa izuzetno velikim ambicijama. Treneri Jugoslav Popović (Polet) i Milan Knežević (Sloboda) iskoristili su priliku da isprobaju raznorazne varijante. Po svemu sudeći, sastav Slobode iz prvog poluvremena, vrlo je blizu „onog idealnog“. Naravno, ne treba zaboraviti da za njega ozbiljno konkuriše iskusni Ašćerić. S druge stane, trener Popović je bio u daleko težem položaju od kolege iz protivničkog tima, s obzirom da je na ovoj utakmici bio je lišen usloga više igrača.

Polet i Sloboda, sportski prijatelji

Sloboda je povela u 8. minutu sjajnim volejem Gorana Milićevića. Desetak minuta kasnije viđen je odličan šut Todorovića sa oko dvadesetak metara, kada je lopta bila upućena pod samu prečku. Iskusni Simović, pokušao je da u 35 minutu lobuje Ćalića za 0:2, ali, bez uspeha. Tokom prvih 45 minuta bila je, više nego očita razlika u kvalitetu. Čini se da su gostujući fudbaleri, na momente, igrali i previše opušteno. Ipak, pohvale se moraju uputiti i igračima Poleta za prikaza igru.

U nastavku utakmice, trener Knežević, pravi više izmena, što stvara domaćinu više prostora da se razmahne. Međutim, izuzev sporadičnih pokušaja za nešto više, Polet nije učinio ništa veliko. U poslednjim trenucima utakmice, na ubačenu loptu sa strane, pred golom domaćina najbolje se reagovao Kliska, koji glavom šalje loptu u nebranjeni deo gola za konačnih 0:2.

Strelci: 0:1 G. Milićević u 8, 0:2 Kliska u 88. minutu. Novi Karlovci: Gledalaca 50. Sudija: Stevan Turan (Novi Karlovci).

Polet: Ćalić, Popović, Kalezić, Ružičić, Delibos, Poljak, Mikić, Todorović, Kesić, Jokić, Savić. Igrali su još: S. Kovačević, Siridžanski i Starac.

Sloboda: Veljović, Z. Milićević, Miljuš, Nović, Knežević, Balaban, Perišić, Ljubojević, G. Milićević, Simović, Mrkajić. Igrali su još: Ninić, Gordić, Obradović, Kliska, Stevanović, Vesić i Arsenović.