Železničar brojao do 41

U 5. kolu plej-auta rukometaši iz Niša savladali su poslednjeplasiranu Kolubaru rezultatom 41:28 (23:12) u sali Osnove škole "Miroslav Antić" u Durlanu. Najefikasniji u timu Železničara bio Milan Pavlov sa 8 golova. Niški igrači naneli su novi poraz Kolubari koja i dalje ne zna za bodove ove sezone. Trener Nišlija Siniša Prokić pružio je šansu svim igračima, a uz najraspoloženijeg Pavlova, odličnu partiju pružio je golman Dejan Zlatanović sa 15 odbrana.

Milan Pavlov je bio najefikasniji u Železničaru sa 8 golova, foto: Vanja Keser

Utakmica je počela sa greškama niških igrača i u 7. minutu Lazarevčani su voili sa 5:3. Da su bolji rukometaši Železničara su odmah pokazali pošto su serijom 10:0 poveli sa 13:5 i do kraja uvećavali vođstvo.

Železničar je bio bez Bojana Stefanovića koji je suspendovan zbog crvenog kartona u prošlom meču, a poebno raspoložen u prvom delu je bio Pavlov sa 6 golova, uglavnom iz kontri.

Prokić je iskoristio priliku da odmori nosioce igre, pa su to iskoristili Stefan Stefanović koji je upisao 7 golova, Nikola Damnjanović (6) koji je priliku dobio u drugj polovini drugog dela igre i Aleksandar Pavlović koji je zabeležio 5 pogodaka.

Železničar je u 50. minutu imao najviših plus 17 (37:20), a na kraju je slavio sa 41:28.

Nakon nekompletnog 5. kola plej-auta "Želja" je na 3. poziciji sa 18 bodova, a u nedelju se sastaju Požarevac i Crvena zvezda. Beograđani su vodeći na tabeli sa 19 bodova, a Požarevac ima 16. U narednom kolu Železničar ide u Kuršumliju gde će igrati protiv Planinke.

ŽELEZNIČAR - KOLUBARA 41:28 (23:12)

Sala OŠ "Miroslav Antić" Niš. Sudije: Uroš Korpivica i Dragan Milošević. Sedmerci: Železničar 2/2, Kolubara 1/2. Isključenja: Železničar 2 minuta, Kolubara 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Jelovac 3 odbrane (1), Stojanović 1 odbrana, Zlatanović 15 odbrana, Porobić 2, Pavlović 5 (1), Prokić 2, Basarić, Denić, Pernar 2 (1), S. Stefanović 7, Mađar 4, Damnjanović 6, Pavlov 8, Petković 1, Mitić 4.

KOLUBARA: Ristić 12 odbrana, Tešić 1 odbrana, Đukić, Mladenović, Radojičić 4, Grujić 1, Milošević 3, Krupniković, Lukić 3, Trivić 5, Lazić, Todorović 2, Radovanović 10 (1), Mitrović.