Omladinac FAM zasluženo slavio u derbiju protiv Naftagasa iz Elemira

U derbiju 10. kola Vojvođanske lige Istok, koje je odigrano u Botošu, ekipa Omladinca pred oko 350 gledalaca zasluženo je slavila  na svom terenu protiv Naftagasa iz Elemira rezulatatom 2:0.

Prvu priliku na meču imali su gosti, u 13. minutu, kada je Grban proigrao Miloševića koji je šutirao sa 5 metara, ali je golman domaćih Miškov bio na visini zadatka i sprečio siguran pogodak. Opet su gosti zapretili u 32. minutu kada je Milivojev oduzeo loptu na sredini, izašao sam ispred golmana Miškova, ali je oklevao da uputi šut i odbrana Omladinca izbila je loptu daleko od svog gola.  U 39. minutu Golijan odlično probija po levoj strani, dribla dva igrača, pušta loptu Novkoviću koji preciznim šutem  sa 10 metara dovodi svoju ekipu u vođstvo.

Odmah na startu drugog poluvremena opet Golijan stupa na scenu, upućuje snažan šut sa 20 metara, ali lopta na sreću gostiju pogađa stativu. Kondić nakon brze kontre u 58. minutu biva oboren, sudija Kampić pokazuje na belu tačku. Penal izvodi Golijan, ali sjajnom intervencijom golmana gostiju Mijatova rezultat ostaje nepromenjen. Kondić nakon loše izvedenog auta gostiju stiže do lopte, povlači je do ispred golmana Mijatova, dribla ga i pogađa za ispostaviće se konačnih 2:0 za Omladinac FAM.

Ovom pobedom Omladinac FAM zauzeo je lidersku poziciju na tabeli.

OMLADINAC FAM: Mišković, Radulović, Mišić, Novaković, Golijanin, Bojić, Kuburović, Trkulja, Kondić i Vukoje. Zamenici igrača: Matković, Tanjga, Maljukan, Brkić, Stojković, Delić I Sremac.

NAFTAGAS ELEMIR: Mijatov, Panić, Grban, Popova, Dabić, Stepanov, Milivojev, Krasić, Milošević, Samardžić i Kozlovački. Zamenici igrača: Kenđa, Vidić, Stevanović, Baranjić i Jelača.