Brodarac petardirao Zemunce

20.10.2021 H.D.Vujanović

Brodarac i Zemun posle 9 odigranih kola imaju tek po 10 osvojenih bodova i nalaze se u kritičnoj zoni ispadanja. Danas su odigrali otvorenu utakmicu, bez Ŕtitova, liŔenu kalkulacija.

Ā

Prvu priliku propuÅ”ta Miladinović već u 5. minutu, golman gostiju je ukrotio njegov Å”ut sa 10 metara. Domaći u vođstvo dolaze u 13. minutu. Posle greÅ”ke gostujuće odbrane VranjeÅ” se naÅ”ao na 5 metara usamljen i zakucao loptu u mrežu.Ā

Gosti ubrzo uzvraćaju, a Ademi u 17. minutu propuÅ”ta priliku za izjednačenje. Å utirao je sa 7-8 metara, lopta je zavrÅ”ila u naručju Marića. U nastavku susreta se vodi žestoka bitka za prevlast na sredini terena, puna duela, ali sve protiče u duhu fer pleja, bez grubih startova.

Poslednju priliku za promenu rezultata u prvom poluvremenu imaju domaći u 37. minutu, kada je Zečević opalio po lopti sa 20 metara, golman gostiju je kratko odbio na nogu Stankovića, a ovaj kao da se iznenadio i poslao je iznad gola sa svega nekoliko metara udaljenosti.Ā

Posle minut i po igre u nastavku Brodarac je duplirao prednost. Tabaković je izveo udarac iz ugla, a golman Đorđević nespretno intervenisao i loptu ubacio u sopstvenu mrežu. Ne posustaju domaći, prelepa akcija i joÅ” lepÅ”i gol postižu u 56. minutu. VranjeÅ” je centrirao, a Tabaković makazicama sa 10 metara savladao nemoćnog Đorđevića.

Gosti u 59. minutu postižu počasni pogodak, najviÅ”i u skoku je Nikolić na centarÅ”ut Cakića i rezultat je 3:1. Zemunci potom joÅ” otvorenije nastupaju želeći da izbegnu poraz, a Aleksa Jovanović u 72. minutu biva zamalo neprecizan, uputivÅ”i udarac glavom sa desetak metara.Ā

Sve nade su im ugaÅ”ene u 75. minutu četvrtim golom za domaće, koji je bio delo raspoloženog Miladinovića. Prvo je posle solo prodora pogodio stativu, a u nastavku akcije nakon nekoliko desetina sekundi loptu sa par metara ćuÅ”nuo u prazan gol. Ramdedović se obrukao u 82. minutu, sa svega par metara je pogodio prečku i propustio da postigne peti pogodak za domaće. Potom i Petrović u 86. minutu pogađa prečku gola Zemuna, Å”utem sa oko 18 metara.

Dva minuta pre kraja Stajković postiže i toliko željeni peti gol posle solo prodora, stavljajući tačku na ovaj veoma sadržajan meč. Prvenstvo se nastavlja već za vikend kada će Brodarac biti gost ekipi Rada na Banjici, dok Zemun dočekuje kragujevački Radnički.Ā

BRODARAC - ZEMUN 5:1 (1:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Radić Petar i Lovre Ilija. STRELCI: VranjeÅ” 13, Đorđević 47. (a.g.), Tabaković 56, Miladinović 75. i Stajković 88.min (Brodarac), Nikolić 59.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Stanković (Brodarac), N.Jovanović (Zemun).

BRODARAC: Marić, Stanković, Mitrović, MiloÅ”ević (Bulajić), Pražić, Tabaković (Mulić), Lekić, Zečević (Stajković), Miladinović (Ramdedović), VranjeÅ” (Petrović), Paić.Ā

ZEMUN: Đorđević, N.Jovanović (Savić), Isidorović, Jovančević, A.Jovanović, Pavičić, Cakić (Miladinović), Todović (Mastilović), Nikolić, Čvoro (Radenković), Ademi (Jahija).