43'
33'

Prazne puške na Banjici

07.08.2021 H.D.Vujanović

Bivši superligaš na svojoj "Banjici" započinje povratničku kampanju protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice. Posle početnog ispitivanja snaga prvu priliku imaju gosti u 18. minutu kada je Josimov iz slobodnjaka sa preko 25 metara uputio bombu pod prečku, Đurković je vrhovima prstiju loptu poslao u korner. Terensku nadmoć gosti su propustili da materijalizuju i u 24. minutu, lopta posle Arnautovićevog šuta sa ivice kaznenog prostora, završava kraj same stative.

Vrhunac nedostatka sreće za goste se zbio u 31. minutu kada je Janković sa 15 metara pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa. Centimetri su i ovog puta delili Sremce od vodećeg gola. Rad se u prvom delu nije pokazao opasan po protivnički gol, a što se na odmor otišlo rezultatom 0:0 mogu da zahvale nepreciznosti gostiju iz Mitrovice.

Samo što je nastavljen meč Mustafa je pripretio šutem sa 18 metara, lopta je prohujala kraj same stative gola Rada. Golman domaćih Đurković se potom istakao u 54. minutu kada je uspeo da zaustavi šuteve, najpre Arnautovića sa 14 metara, a onda i Pejovića iz neposredne blizine i sačuva netaknutom svoju mrežu.

Prvu ozbiljniju šansu na utakmici Rad je propustio da realizuje u 61. minutu. Posle prodora Vučićevića rezervista Nović je bio neprecizan sa nekih 12 metara, lopta je na njegovu žalost odskakutala pored stative.

Domaći su od sredine poluvremena preuzeli inicijativu i odsedali više ispred gola gostiju, ali svi pokušaji da postignu pogodak su ostali bezuspešni. Gojković je u 86. minutu šutirao sa 10-ak metara, siguran je na golu gostiju bio Knežević, tako da je ovaj susret završen najnepopularnijim rezultatom.

RAD - RADNIČKI (SM) 0:0

STADION: Kralj Petar I. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Ilić Milan. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Blagojević Ivan. ŽUTI KARTONI: Šarac i Tanović (Rad), Janković i Stevanović (Radnički SM).

RAD: Đurković, Đorić, Jeličić (Vučićević), Gojković, Lalatović, Mrđa (Nović), Jezdović, Blažić (Grubišić), Radivojević, Gašić (Bojić), Šarac.

RADNIČKI (SM): Knežević, Josimov, Abubakar, Stevanović (Vidić), Janković (Radosavljević), Dimitrić (Mijailović), Ilić, Mustafa, Arnautović (Milošević), Pejović (Paunović), Radović.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije Rad Radnički (SM)