46'
28'
10'
Radnik ubedljiv u Užicu, Makarić postigao het-trik na svoj rođendan

Nakon niza loŔih rezultata Surduličani vezali dve pobede; ilustracija; foto: FK Radnik Surdulica

Rezultatom 4:1 savladao je surdulički Radnik Zlatibor u Užicu, u meču 10. kola Superlige, i tako konačno pobegao iz zone ispadanja.

NajviÅ”e udela u trijumfu imao je Milan Makarić, koji je postigao het-trik, a to mu je poÅ”lo za rukom na njegov rođendan. Prvi gol Makarić je postigao u 15. minutu. Domaći su pred sam kraj poluvremena uspeli da izjednače preko Vasilija Janjića.

Svega tri minuta posle povratka na teren Makarić je ponovo doneo vođstvo svojoj ekipi. Na 3:1 je u 59. minutu povisio Evgen Pavlov, a konačnih 4:1 opet je doneo Makarić, golom u 70. minutu.

Nakon serije loÅ”ih rezultata, koji su u jednom periodu doveli do toga da bude na poslednjoj poziciji u Superligi, Radnik je sada vezao dva trijumfa i popeo se na 14. poziciju na tabeli. Sledi dvonedeljna pauza u Superligi, a 17. oktobra Surduličani će dočekati Bačku.