Sloga na krilima navijača do nove pobede

TeŔko do važne pobede - detalj sa utaimice Sloga-Pirot

Sloga je pobedničku seriju u 2020. godinu nastavila i u derbi meču sa Pirotom. Gosti su zadužili "bele" posle jesenje pobede u Pirotu, a Kraljevčani su 30 minuta mučili i nervirali svoje navijače. Tek u poslednjoj četvrtini smo videli Å”ampionski hod "belih", kada su goste ostavili na samo Å”est postignutih poena. Domaći su počeli odlučno, brzo vođstvo 5-0 najavljivalo je pravo "belo veče". Ipak, Piroćanci su brzo doÅ”li do daha, poveli 9-7, a neÅ”to kasnije je Dimitrije Đorđević sa dve trojke doneo gostima i pet poena prednosti. Sloga se vratila trojkama TomaÅ”evića i Radića, da bi Matović zaključio prvu četvrtinu poenima ispod koÅ”a. centar Pirota je već u prvih deset minuta imao 11 poena.

Ā

I u drugoj četvrtini videli smo izjednačen meč, mnogo greÅ”aka i izgubljenih lopti, pogotovo koÅ”arkaÅ”a Sloge. Imali su domaći mnogo prilika da preokrenu rezultat, nisu bili precizni,a Pirot je na veliki odmor otiÅ”ao sa dva poena prednosti 36-38, posle poena Mukanovića.

Piroćanci su odlično počeli treći period, trojke Filipovića i D. Đorđevića, novi poeni Matovića doneli su gostima kapitalnu prednost 44-55. Na kraju ovog dela igre Pirot je imao vođstvo 54-60,a Slgini koÅ”arkaÅ”i mogu da budu srećni Å”to je razlika bila samo Å”est razlike. Ono Å”to nije radila trideset minuta, Sloja učinila u prva četiri minuta poslednjeg perioda. Agresivno na svakom delu terena, sigurniji napadi preko Radića i Mirkovića i "beli" su uspeli da povedu 61-60, iako su u jednom trenutku bili u minusu 12 poena. Posle trojke Radića i zakucavanja mladog TomaÅ”evića, Sloga je stigla do 67-62,a svi u dvorani su bili na nogama, dok se sa tribina orilo "beli,beli". Tačku na novu pobedu Kraljevčana stavio je Miroslav Radić trojkom iz kornera za ekstazu u dvorani i veliko slavlje.

SLOGA ā€“ PIROT 76 - 66 (19-24, 17-14, 18-22, 22-6)

Nova hala sportova u Kraljevu. Gledalaca:1000 Sudije: Kovačević (Užice), Mali (Stara Pazova) i OreÅ”ković (Kačarevo)

SLOGA:Kostić 19, Tomić, Đurđević, Vujović, Spasojević, Jovanović 1, Radić 19, Mirković 16, Å ević, TomaÅ”ević 13, Ćućović, Čomagić 9

PIROT: Mukanović 9, Stefanović, Filipović 15, Stanković 2, Bjelak 6, D. Đorđević 11, Vasić, Matović 17, B. Đorđević 6, Stojanović