RK Vojvodina namučila Zagrepčane!

24.09.2018 MiloÅ” Jovanović

RukometaÅ”i Vojvodine izgubili su u Novom Sadu od PPD Zagreba saĀ 23:20Ā u utakmici 4. kola SEHA Gazprom lige. To je treći poraz, uz jedan trijumf u regionalnom takmičenju. U narednom kolu naÅ” tim će gostovati Vardaru u Skoplju 2. oktobra.Ā

Vojvodina je maestralno odigrala prvo poluvreme. Deset minuta loÅ”eg nastavka koÅ”tala je naÅ”eg tima neizvesnije zavrÅ”nice, možda i bodova. Zagrebu je serija od 5:1 bila dovoljna da se odlepi, naÅ” tim je sustigao rivala na minus tri u zavrÅ”nici meča za konačan rezultat ā€“ 20:23. Vojvodina je ovaj meč odigrala bez nekoliko ključnih igrača poput Prodanovića, Trkulje i Nikolića zbog povreda. Debitovao je najnovije pojačanje desni bek Milan Mirković. Naredni meč Vojvodinu očekuje gostovanje joÅ” jednom evropskog prvaku, Vardaru.Ā

RK Vojvodina ā€“ PPD ZagrebĀ 20:23

Slana Bara:Ā 1 000 gledaoca

Sudije:Ā Peter Brunovsky i Vladimir Čanda (Slovačka)

Delegat:Ā Jan Rudinsky (Slovačka)

RK Vojvodina:Ā Nicić, Perović, Verkić 12 obrana; Ovčina 1, Milić 2, Mirković, Čelica 1, Potpara 1, Anđelković, Marijanac 2, Ratković 3, Prodanović, Tomić, Stanković 4, MilaÅ”ević 1, Grozdanić 5

PPD Zagreb:Ā Jović, Kastelic 8 obrana; EreÅ” 2, Mrakovčić, Božić-Pavletić 1, Kontrec, Burić 4, SrÅ”en 1, Horvat 5, Å uÅ”nja 2, Potočnik, Jotić 1, Ravnić, Qerimi, Mandić 3, Bičanić 4