Zona Jug: Jedinstvo (P) ā€“ Vlasina 1:2

Oslabljena, mlada ekipa Jedinstva, bez najboljeg igrača i strelcaĀ Nikole Djordjevića, Ā propustila je priliku da savlada favorita iz Vlasotinca.

Domaći su u svemu punih 60 minuta bili bolji tim od Vlasotinčana! Bio je to pravi fudbalski čas. Domaći su igrali brzo, pas igra je često ā€œprolazilaā€ i dovodili goste do očajanja. Verovali ili ne, fudbaleri Jedinstva mogli su u prvom poluvremenu da vode sa 3-4 gola razlike. Izlazili su pred golmana sa četiri igrača i samo jednim gostujućim fudbalerom, poropustili prilike iz pozicija iz kojih je bilo teÅ”ko promaÅ”iti i omogućili odličnomĀ golmanuĀ  Goranu StojanovićuĀ da bude najbolji igrač utakmice.

U 60. minutu, poÅ”to je pre toga propustio da svira čist penal zaĀ Jedinstvo,Ā  sudija Nikola Ničić iz VranjaĀ je kompezirao i sumnjiv startĀ  MiloÅ”evića,okarakterisao prekrÅ”ajem i pokazao na 11 metara. Domaći su tako, umesto da potvrde pobedu, tek u 60. minutu doÅ”li u vodjstvo golomĀ MiloÅ”a PejčićaĀ sa penala.

Da li su domaći bili zadovoljni,Ā  vodjstvom, posle promaÅ”enih prilika, tek, nepotrebno su se vratili na svoju polovinu i dozvolili VlasotinčanimaĀ  da se ā€œprobudeā€ u poslednjih 20 minuta. Čini se da je u tom periodu ponestalo i snage fudbalerima Jedinstva, medju kojima ima igrača koji su ā€œizaÅ”li iz treće smeneā€!

U 68. minutu Ā najbolji fudbaler gostijuĀ AleksandarĀ Stanković iz slobodnog udarca iznenadio je Ā golmanaĀ Djordjevića, mada je i odbrana mogla bolje da reaguje i izjednačio na 1:1.

Najbolji strelac Vlasotinčana,Ā Nemanja Djokić,Ā koji zbog zubobolje nije mogao da igra od starta, uÅ”ao je pred kraj meča i u 88. minutu znalački iz okreta poslao loptu pod prečku!

Trener Bojan PanajotovićĀ rekao je posle utakmice da je njegov tim igrao bez golgeteraĀ Nikole Djordjevića, Å”to je bio veliki hendikep, ali i pored toga, zaslužio je pobedu:

Tako je fudbal joÅ” jednom pokazao da je ,,surova,, igra, ali i da je igra u kojoj mora da se bori do poslednjeg minuta. Mnogohvaljeni Vlasotinčani ā€œni krivi ni dužniā€, potpuno nadigrani, odneli su iz Pirota ceo plen!

U fudbalu često ne pobedjuje bolji, već snalažljiviji!

Zona Jug:Ā Jedinstvo ā€“ Vlasina Ā 1:2 Ā ( 0:0)

Jedinstvo: Djordjević, Petković, Lilić, Pejčić, Lazar Filipović, BoÅ”ković (N.Manić), MiÅ”ić, Krstić,Ā  Luka Filipović, PeÅ”ić, Jovanović (Kovač).Ā Rezerve:Ā  Pejić, Milojević, Stamenković, Kovač, Jocić, Mančić, Manić.

Strelci: Pejčić iz penalaĀ  u 60. minutu 1:0,Ā  StankovićĀ  68. minut 1:1,Ā  DjokićĀ  88. minut 1:2.Ā Ā Crveni karton: Ilić Vlasina u 86. minutu ā€“ drugi žuti.