Sremska liga: Sloven - Budućnost 1:3

Počelo je dobro za Sloven: u 3. minutu Savić iz ugla šalje sjajan centaršut pred gol Budućnosti, gde je Radišić najviši u skoku. Na žalost po domaće navijače, udarac glavom nije bio precizan. Samo par minuta kasnije „hladan tuš“ za Sloven: skraćeni korner za goste iz Salaša Noćajskog i oštar centaršut Milovanovića i kroz „šumu nogu“, na opšte iznenađenje, lopta završava iza iznenađenog Bašića. Ako je bilo „tuširanje“ za domaćina šta reći za gol Simeunovića 3 minuta kasnije !? Rano vođstvo Budućnosti nije demoralisalo Sloven, koji na sve načine pokušava da se vrati u igru. U 28. minutu težak kiks Radosavljevića na sredini terena, Milojević mu beži i uspeva da plasira loptu pored Čupića.

Sloven - Budućnost

Pokušavao je trener domaćin Sokolović da izmenama „prubudi“ svoje igrače, ali bez uspeha. Pokušavao je Sloven u drugom poluvremenu da stihijskim napadima i „preskakanjima igre“ dođe u gol priliku. Međutim, to je bilo „kontraproduktivno“, odn. stvaralo je dosta prostora gostima. Konačno, u 86. minutu Sloven pravi neuspelu ofsajd zamku, što „kažnjava“ Đukić u 86. minutu i to je konačnih 1:3.

Izostanak Ševića, Ninkovića i Rakića bilo je previše za Sloven. S druge strane, Budućnost je iskoristila svoje šanse i zasluženo odnosi bodove u Salaš Noćajski.

Strelci: 0:1 Milovanović u 5, 0:2 Simeunović u 8, 1:2 Milojević u 29, 1:3 Đukić u 86. minutu. Ruma: Igralište u Borkovačkoj dolini. Gledalaca: 400. Sudija: Miroslav Todorović (Inđija). Pomoćnici: Miloš Mitić (Ogar) i Miroslav Inđić (Inđija). Žuti kartoni: Bašić, A. Marković i Radišić (Sloven), Đukić, Jeftić, Milovanović i Bošković (Budućnost).

SLOVEN: Bašić, Putica, Savić, Mandić (od 72. Cvjetićanin), Vidaković, A. Marković (od 31. Topić), Jakšić, Popović (od 55. Vojčanin), Milojević, Beronja, Radišić.

BUDUĆNOST: Čupić, Jesretić, G. Simeunović (od 41. Grujić), Stanić, Radosavljević, Jeftić, Đukić, Bošković (ode 71. Đonlić), Janković, Rogo (od 80. V. Simeunović). Milovanović.