PLS: Inđija - Sloboda 2:1
17.08.2014 fkindjija.com

Stari rivali još iz superligaških i nešto ranije prvoligaških dana su se ponovo našli jedni naspram drugih u prvenstvenom duelu. Inđija i Sloboda su se predstavili inđijskoj publici u dobrom svetlu po jednom poluvremenu. Domaćin je silovito krenuo u ovaj duel. Vezli su zeleni po terenu, a već u 8.minutu je bilo, 1:0. Smiljanić je odlično centrirao, trzaj glavom kapitena domaćina i Čančarević je bio nemoćan, 1: 0. Mlađani Dario Krivokuća je mogao do gola u 19.minutu. Sjajan šut Krivokuće, a Čančarević je u tom minutu imao dosta sreće jer je lopta otišla preko prečke. Svoj šut je oprobao u 23.minutu Lemajić. Od njega se nije očekivalo da šutira sa preko 25 metara od gostujućeg gola, a projektil je završio na ruci gostujućeg golmana koji je vadi iz samog ugla svoga gola. Četiri minuta kasnije je bilo, 2:0. Sjajna akcija u tri poteza i odbarna gosta je bila nemoćna. Sve je započeo lucidni Rnić, nastavio Jovanović, a Lemajić usamljen šalje loptu u nezaštićenu mrežu. Do kraja prvog poluvremena još nekoliko prilika za domaćina, a najbliži golu su bili posle sjajnog šuta Smiljanića u 35.minutu. Njegov šut je završio za koji santimetar iznad prečke.

U drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu. Sada domaćin igra inferiorno, povučeno, čini se rano se odlučivši da čuva visoku prednost iz prvog poluvremena. Sloboda bolja, a Prtenjak, Lekić i posebno „razbijač“, Jakšić su bili stalna pretnja po Jovišića. Ipak domaćin je posle slobodnog udarca Rnića prvi pripretio u 54.minutu meča. U nastavku prva greška odbrane domaćina je kažnjena golom. Loptu je sa desne strane uputio Prtenjak, ona prolazi kroz kazneni prostor pored pet – šest igrača domaćina, loša reakcija na kraju Smiljanića i Lekić topovskim udarcem kažnjava domaćina za 2:1. U 75.minutu je Lekić ponovo u kolosalnoj prilici za gol, šutira, lopta odlazi kraj gola, a Jakšić nije bio dovoljno pribran da je sprovede u prazan gol. Pri kraju utakmice još jednom je Lekić u prilici, ali njegov šut blokira Smiljanić i tako je poslednja prilika Užičana otišla u nepovrat. Za sam kraj i jedna neobična situacija. Grčevi su uhvatili glavnog sudiju utakmice Ćeramilca i njega je zamenio u zaustavnom vremenu, Trifković.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Radovan Ćeramilac, pomoćnici: Vladanko Panić, Miroslav Lazić, četvrti sudija: Dejan Trifković svi iz Beograda. Strelci: Lemajić 8’ i 27’ – Inđija, Lekić 60’ – Sloboda. Žuti kartoni: Lemajić 71’, Suraka 90+2’ – Inđija, Raković 43’, Prtenjak 65’ – Sloboda.

Inđija: Jovišić, Smiljanić (Kostić), Radivojević, Simonović, Milašinović, Krivokuća Vuković), Čordašić, Jovanović (Suraka), Rnić, Bjedov, Lemajić (K). Trener: Miloš Veselinović.

Sloboda: Čančarević (K), Miličić, Ristić, Raković, Milekić (Đokić), Avramović, Milošević (Petrović), Jovanović (Babić), Jakšić, Prtenjak, Lekić. Trener: Ljubiša Dmitrović.