" I DogodiÅ”e se dva gola", "Čarapani" sruÅ”ili čačanske zebre

"I dogodiÅ”e se dva gola" ovako je pred početak konferencije za Å”tampu utakmicu prokomentarisao legendarni sportski novinar LjubiÅ”a Marković Balta i zaista Napredak je prvi put ovog proleća Ā na jednoj utakmici postigao dva gola i pobedio Ā apsolutno zasluženo u utakmici koja je značila gotovo sve. Izgarali su igrači Napretka po terenu čitavih 90 minuta stvorili veliki broj Å”ansi, pogodili i dva puta prečku ali ono najbitnije postigli dva gola i doÅ”li do pobede.

A počelo je velikom ofanzivom KruÅ”evljana već u 5. minutu Dimitrov pravi slalom kroz odbranu gostiju po desnoj strani iz okreta Å”utira slabo Ā pa Bajić brani, samo minut kasnije Luković prvi put pokuÅ”ava da svojim razornim Å”utem pogodi mrežu gostiju sa nekih 25 metara poludesno ali kapiten Maslać podmeće glavu i skreće tu loptu u korner za velike uzdahe oko 3500 navijača u KruÅ”evcu. Sledi 17. minut korner za Napredak Paunović igra glavom za Lemajića koji Å”alje Ā loptu glavom tik kraj leve stative golmana Bajića.

Važna pobeda za veliku radost, fudbaleri Napretka slave na fotografiji Slobodana Simića

A onda u 18. minutu uzvraćaju Čačani Nikola Boranisavljević izborio se po desnoj strani za jednu ničiju loptu i onda sjajno proÅ”ao pored odbrane Napretka sam ka golu, ali je golman Napretka Jankovič sjajno uÅ”ao u Å”ut i odbranio u situaciji Ā jedan na jedan. Do kraja poluvremena sve je bilo pod kontrolom KruÅ”evljana. U 23. minutu Dimitrov ne pogađa iz voleja posle dobrog dodavanja Trujića na drugu stativu. Potom Luković sa desne strane centrira pogađa Lemajića ali ovaj sa 7-8 metara glavom preko gola. A onda potez utakmice Luković prima loptu na nekih 30 metara poludesno Å”utira kao iz katapulta vara Bajića koji je malo izasao, ali pogađa prečku odbija se o zemlju a u toj gužvi jedan igrač Borca igra rukom medjutim piÅ”taljka Milana Jeremića ostaje nema.

Po desnoj strani odlično u 43.Ā  minutu prodire Radulović upućuje oÅ”tar centarÅ”ut po zemlji na prvoj stativi tu loptu ka golu skreće Dimitrov i ona pogađa malu desnu mrežicu golmana Bajića za veliku radost KruÅ”evljana i odlazak na odmor uz apsolutno zasluženo vođstvo.

Drugo poluvreme počinje ponovo ofanzivom domaćih ali onda stiže 53. minut Ā Rade Krunić odlično ubaca jednu loptu iza zadnje linije KruÅ”evljana golman Janković i mladi napadač Ā zebri Ožegović nespretno reaguju i promasuju loptu ali tu je Đuro Zec koji to kažnjava za 1:1 i povike sa tribina "Matiću 0dlazi" upućene Å”efu stručnog Å”taba KruÅ”evljana. Bilo je ponovo jasno da Napredak mora da konačno da dva gola desilo se to u 83. minutu. Lep centarÅ”ut sa leve strane Lemajić glavom nekako spuÅ”ta do Trujića koji sa nekih 7-8 metara zakucava loptu u gol za pobedu, a pre toga inicijativa i Å”anse KruÅ”evljana ali i briljantni Ā Janković koji u 78. minutu ponovo ulazi u Å”ut brzonogom Jevtoviću i spasava mogući preokret. Na kraju, Å”ta reći posle dužeg vremena videli smo u KruÅ”evcu kladioničarskih 3 + i to i veliko srce igrača KruÅ”evljana prelomili su utakmicu.

Posle dužeg vremena postigao gol - Nikola Trujić - foto: Slobodan Simić

NAPREDAK ā€“ BORAC 2:1 (1:0)
Strelci: 1:0 Dimitrov 43, 1:1 Zec u 52, 2:1, Ā Trujić 82. minutu. Stadion Mladost. Gledalaca: 3.500 . Sudija: Milan Jeremić (Beograd) 7. Opomenuti igrači: Lemajić (Napredak) ā€“ Gojković, Krunić, Jovančić (Borac). Igrač utakmice: Luković (Napredak)

NAPREDAK:Janković 7, Radulović 7, UroÅ”ević 7, Frimpong 7, Paunović 7 (Trajković 41) 7, Stanojević 6,5, Gobeljić 7 (Vučetić 60ā€²) 6,5, Dimitrov 7 (Đoković 80ā€²), Lemajić 7,5, Luković 7,5, Trujić 7,5.

BORAC:Ā Bajić 6, BoranijaÅ”ević 6,5 (Jevtović 65ā€²), Gojković 7, Maslać 7,5, Krunić 6,5, Živković 6,5, Jovančić 7, Mutavdžić 6,5, Miletić 6,5, Ožegović 7, Zec 7 (Stojanović 88).

Veliki kamen sa srca pao je večeras svima onima kojima je Napredak u istom, pa tako i Å”efu stručnog Å”taba Slavku Matiću. Odigrali su njegovi puleni prvo poluvreme za udžbenike, u drugom doveli sebe u nezgodnu situaciju, ali na kraju pokazali kvalitet i u finiÅ”u doÅ”li do pobede. - Bila je ovo otvorena utakmica, sa dosta Å”ansi. Mi smo u prvom delu bili bolji, imali dve prečke, postigli i taj gol, Borac na drugoj strani imao čistu situaciju. U nastavku je bilo izjednačeno, brzo su se gosti vratili u rezultatsku neizvesnost, ali su potom naÅ”i fudbaleri joÅ” jednom pokazali da imaju karakter i da sa pravom nose dres kluba kakav je Napredak, počeo je izlaganje na konferenciji za medije Matić.

U dahu je kormilar Čarapana nastavio, ne zaboravivÅ”i da čestita ni protivniku da pruženom otporu. - Bilo je teže nego Å”to smo očekivali, ali to je zasluga Borca koji je doÅ”ao ovde sa namerom da ugrozi naÅ” gol i pokazao da se, poput nas, nezasluženo nalazi na trenutnoj poziciji na tabeli. Ipak, nismo nijednog trenutka sumnjali u pobedu, koju bih posvetio preminulom bratu Dejanu, kaže Å”ef struke.