Fiorentina
Poraz Čukaričkog od Partizana u derbiju kola u Humskoj
12.11.2023 FK Čukarički

Poraz Čukaričkog od Partizana u derbiju kola u Humskoj--

Čukarički je posle velike borbe i gola koji je primio u šestom minutu nadoknade vremena poražen u derbiju 15. kola od Partizana u Humskoj – 2:1. Presudio je pogodak Ilića, posle dodavanja Zahida u poslednjim trenucima susreta. Prethodno, Partizan je poveo golom Saldanje u 21. minutu, izjednačio je posle fenomenalne akcije Miladinović u 83. minutu.

Prvu šansu Čukarički je imao u 11. minutu, Kovač je dobio vazdušni duel, Adetunđi je glavom vratio loptu ka Miladinoviću, koji je sa 20 metara iz prve snažno šutirao, ali je bio prilično neprecizan. Uzvratio je Partizan u 14. minutu, Natho je lažnjakom izbacio čuvare, potom je snažno šutirao iskosa sa desne strane, Filipović je odbranio, lopta se odbila do Ilića, a bonus igrač crno-belih je sjajno pokušao udarcem iza glave, bio je zamalo neprecizan.

Partizan je poveo u 21. minutu, posle velike greške Kovačevića Zahid je ušao u šesnaesterac, potom šutirao, nije to bilo najpreciznije, ali je na pravom mestu bio Saldanja, koji je lako savladao Filipovića – 1:0. Tri minuta kasnije fantastična prilika za Partizan, Ivanović je lako umakao mladom Iliću, ušao je u šesnaesterac i šutirao je iskosa sa leve strane, ali je bio neprecizan. Odličnu priliku Partizan je imao u 31. minutu, već drugi put domaći su brzo izveli prekršaj, Severina je umakao Kovačeviću, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane odbranio Filipović.

Pet minuta kasnije Belić je šutirao pored statične odbrane Čukaričkog, ali je u poslednji čas izblokiran, pa je Filipović lako intervenisao. Mogao je Partizan da duplira prednost u 43. minutu, Natho je fantastično poslao loptu ka Saldanji, koji je nije najbolje primio, ali je ipak uspeo iskosa sa leve strane da prebaci Filipovića, ali je šutirao pored gola Čukaričkog.

Krenuo je mnogo agresivnije Čukarički od starta drugog poluvremena, već u 51. minutu Tošić je imao dobru priliku, šutirao je snažno, ali i neprecizno sa 18 metara. Probao je iz slične pozicije i Adetunđi dva minuta kasnije, ali ga je Ilić izblokirao, Brđani su dobili prvi korner na meču.

Imao je Partizan usled agresivnije igre Čukaričkog više prostora u napadu, pa je došao do dobre šanse u 58. minutu, ali je udarac Saldanje u poslednji čas izblokiran. U 67. minutu Brđani su imali fantastičnu priliku za izjednačenje, Sisoko je odlično proigrao Tošića, ovaj je ušao u šesnaesterac i uputio pas ka Stankoviću, koji je sa deset metara šutirao zamalo pored gola iz idealne pozicije.

Nastavili su belo-crni sa dobrom igrom, pa su imali dve šanse u kratkom vremenskom intervalu, najpre kad je Ivanović izbacio Filipovića, ali je potom dobro intervenisala odbrana Partizana, u nastavku akcije probao je Sisoko sa 22 metra, ali je Jovanović bio siguran na golu belo-crnih. U 75. minutu još jedna sjajna prilika za Ivanovića, umakao je krilni napadač odbrani Partizana, šutirao je sa 16 metara, ali zamalo pored gola Jovanovića.

Mogao je Paritzan da reši pitanje pobednika u 83. minutu, posle greške Vranješa Nikolić je oteo loptu, dodao do Meniga, koji je neometan sa 16 metara šutirao visoko preko gola Čukaričkog. Samo minut kasnije stigla je kazna crno-bele, bila je to fantastična akcija, Stanković je dodao do Adetunđija, ovaj u stilu najboljih pakera Miladinović izbacio i golmana, i ubacio je u tada već praznu mrežu – 1:1.

Probao je Tošić iz slobodnog udarca u 88. minutu sa skoro 30 metara, lopta je prohujala pored stative Jovanovićevog gola. Imao je još bolju poziciju u prvom od pet minuta nadoknade iz slobodnog udarca sa 17 metara Antić, ali je Kovačević u živom zidu reagovao, pa je domaćin dobio samo korner, posle kojeg nije bilo opasnosti. U bukvalno poslednjim trenucima meča Partizan je stigao do trijumfa, posle jedne dubinske lopte Zahid je pronašao Ilića, koji je snažnim i preciznim udarcem sa devet metara savladao Filipovića – 2:1.

Partizan – Čukarički 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Saldanja u 21, 1:1 – Miladinović u 83, 2:1 – Ilić u 90+6. minutu. Stadion Partizana. Gledalaca: 6.000. Sudija: Pomoćnici: Žuti kartoni: Ilić, A. Filipović, Saldanja, Natho, Šćekić (Partizan), Vranješ, Stanković, Sisoko, Nikčević (Čukarički).

PARTIZAN: Jovanović, Ilić, Antić, Marković, Severina (od 71. Kalulu), Kanute (od 66. Šćekić), Natho (od 80. Menig), Saldanja (od 80. Nikolić), A. Filipović, Zahid, Belić.

ČUKARIČKI: N. Filipović, Tošić, Kovačević, Adetunđi (od 87. Cvetković), Ivanović (od 90+5. Subotić), Sisoko, Stanković, Vranješ, Miladinović (od 87. Jovanović), Endijae (od 61. Nikčević), Kovač.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Partizan Čukarički