16.05.2013 S. Blagojević

Polufinale kupa Fudbalskog saveza Rasinskog okruga: Baskijci u finalu

Veliko iznenađenje priredili su Baskijci iz Varvarina pobedivši favorizovane goste i time potvrdili da je u kupu sve moguće. Poveli su Varvarinci već u 4. minutu Mladen Stoiljković je sjajno prošao sam po desnoj strani izašao ispred Stankovića  i topovskim šutem poslao loptu pod prečku za 1:0. Na 2:0 povisio je Lazarević, loptu mu je iza špiceva odlično uputio Živić a ovaj iskusni golgeter bez problema savladao je golmana gostiju. Mogli su Varvarinci i do veće prednosti ali se u 4 maha obrukao Dušan Antić koji je izlazio sam ispred golmana gostiju.  U drugom delu gosti su se trgli ali nisu uspeli da stignu Varvarince, tako će popularni Baskijci igrati u finalu FSRO što je veliki uspeh imajući u vidu da postoje samo godinu dana.

FK VARVARIN- VINOGRADAR (Zleginje) 2:0 (2:0)

Strelci. 1:0 Stoiljković u 4, 2:0 Lazarević u 31. minutu. Stadion Temnić u Varvarinu, gledalaca 300. Sudija Predrag Godić (Kruševac) 6. Opomenuti igrači: Stoiljković, Stojanović i Milošević(Varvarin) i Petrović i Gajić(Vinogradar). Crveni karton: Vladimir Savović(Vinogradar) u 90. minutu. Igrač utakmice: Mladen Stoiljković (Varvarin).

FK: VARVARIN: Stojanović 7, Milutinović 7, Milošević 7, Jeremić 7, 5, Pavlović 7, 5, Jakovljević 7, Jevtić 8, Živić 7, 5 Marković 6, 5), Stoiljković 8 (Čabrić-), Lazarević 8, Antić 7, 5 (Petrović 7).

VINOGRADAR: Stanković 7, Tatić 6, Gajić 6, Radulac 7, Žarković 6, Milovanović 7, Dušan Savović 7, Petrović 6, 5, Vladimir Savović 7, Nikolić 6, 5, Šljivić 7.

FINALE U KRUŠEVCU

Finalni meč između FK Varvarina i Trstenika PPT odigraće se 24. maja na stadionu Mladost u Kruševcu verovatno u večernjem terminu od 19 i 30 sati a već sada za ovu utakmicu vlada veliko interesovanje jer Baskijci su pokazali da umeju da igraju fudbal pa kažu igraće ga i protiv srpskoligaša iz Trstenika pa šta bude. Kup je to!.

Na slici: Mladen Stoiljković Briljira u dresu Varvarina

Varvarin 5 : 2 Čukarički
14. Oktobar 2 : 0 Gradac
Parcane 3 : 1 Kiseljak